کد خبر: 260646 A

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان:

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: آموزش و پرورش استان لرستان با برنامه‌ریز ی مناسب جهت کشف استعداد های دانش آموزان و تعلیم و تربیت بهینه آنان تلاش می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خرم آباد، گودرز کریمی‌فر  در نشست خبری با اصحاب رسانه که در خانه معلم خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: ارتقای جایگاه آموزش و پرورش استان مستلزم برنامه‌محوری، پژوهش محوری و استفاده از نیروی علمی است.

وی خلاقیت را محور توسعه آموزش و پرورش دانست و افزود: تمام سطوح مدیریتی  دستگاه حساس و پیچیده آموزش و پرورش باید پنج رکن برنامه‌محوری، ساماندهی، هماهنگی، کنترل و نظارت  را در دستور کار قرار دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد:  نیروهای آموزش و پرورش باید افرادی  خوش‌فکر، خلاق و دارای انگیزه  و اراده قوی باشند تا در یک برنامه کوتاه‌مدت، میان مدت و درازمدت بتوانیم جایگاه آموزش و پرورش استان را در کشور ارتقا دهیم.

کریمی‌فر با اشاره به ساماندهی  بهینه نیروی انسانی آموزش و پرورش به‌عنوان یکی از راهبردهای اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: در گذشته بسیاری از معلمان استان حکم ابلاغیه نداشتند که در حال حاضر برای تمام این افراد ابلاغیه صادر شده است.

وی خاطر نشان کرد:  طرح معلمان مؤلف یکی از سیاست‌های جدی آموزش و پرورش استان است که در قالب این طرح معلمانی که تألیفاتی در زمینه‌های گوناگون دارند  شناسایی و گروه‌بندی می‌شوند سپس از تألیفات کاربردی در راستای ارتقای سیستم آموزش و پرورش استفاده می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان  بیان کرد:  تعداد 18 مدیرکل آموزش و پرورش لرستان که در 30 سال انقلاب اسلامی در استان خدمت کرده‌اند شناسایی شده و قرار است که گردهمایی این افراد در هفته معلم  انجام شود، هدف از این کار در وهله اول  ایجاد وحدت و تعامل میان آموزش و پرورش و پس از آن بهره‌گیری از تجربیات این افراد  در پیشرفت آموزش و پرورش است.

وی افزود: طرح پیشکسوتان فکور تا بازنشستگان صبور نیز در راستای بهره‌گیری از ایده‌های این افراد تعبیه شده که در راستای آن  از 70 پیشکسوت فرهنگی استان دعوت به‌عمل آمد زیرا معتقدیم که همین نکته‌های علمی و تجربه‌های آموزنده می‌توانند منشأ تحول در آموزش و پرورش باشند.

کریمی‌فر عنوان کرد: برای نخستین بار در کشور، طرح سند چشم‌انداز آموزش و پرورش لرستان با راهکارهای علمی و بومی در افق 1404 در حال تدوین است در فروردین  سال آینده کار تدوین آن به‌پایان می‌رسد.

وی با بیان‌ اینکه وجود رتبه‌های تک و دو رقمی در کنکور معرف عملکرد آموزش و پرورش است، تصریح کرد: در گذشته لرستان از نظر رتبه‌های تک رقمی کنکور در رده‌های آخر کشوری بود ولی خوشبختانه امسال مقام سوم رتبه‌ها تک رقمی کنکور را در کشور به خود اختصاص داده است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: کیفیت‌بخشی به کلاس‌های فوق‌برنامه، توجه به تحقیق و پژوهش و پرهیز از حافظه‌محوری و سطحی‌نگری، هدفمند کردن، پویایی و کیفیت‌بخشی به سیستم آموزشی با محوریت ارتقای معدل سال سوم دبیرستان و برگزاری طرح همگام با مدیران وهمراه با نوآوران از دیگر اقدامات آموزش و پرورش لرستان در سال 93 بوده است.

وی با اشاره به کسب رتبه دیگر از افتخارات آموزش و پرورش لرستان، کسب 30 مدال طلا و نقره ورزشی توسط دانش‌آموزان لرستانی بوده است.

کریمی‌فر با اشاره به جذب خیرین مدرسه‌ساز، خاطرنشان کرد: در اردیبهشت سال 93، از دو هزار خیر مدرسه‌ساز برای حضور در استان دعوت به‌عمل آوردیم که با رایزنی‌ها که انجام شد، اعتبار خوبی برای ساخت و تجهیز مدارس مناطق محروم استان جذب شد و خیرین 16 هزار مترمربع زمین را به قیمت 16 میلیارد تومان را نیز به آموزش و پرورش واگذار کردند.

وی در رابطه با هوشمندسازی مدارس لرستان، عنوان کرد: در دو ماه آینده  25 درصد مدارس استان با اعتباری معادل دو میلیارد تومان هوشمندسازی می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در رابطه با بحث اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به فرهنگیان، افزود: امسال تعداد 9 هزار و 725 همکار فرهنگی آموزش و پرورش لرستان، بدون نیاز به ضمانت و تشریفات اداری موفق به کسب تسهیلات کم‌بهره پنج میلیون تومانی شدند.

وی گفت: توسعه درمانگاه فرهنگیان یکی دیگر از اقدامات آموزش و پرورش لرستان بوده، به‌طوری‌که در حال حاضر شاهد حضور پزشکان متخصص و فوق‌تخصص و البته تجهیز امکانات پزشکی این درمانگاه هستیم.

کریمی‌فر عنوان کرد: تا دو ماه آینده، بزرگ‌ترین مجموعه رفاهی، فرهنگی و خانه‌معلم فرهنگیان لرستان که در غرب کشور بی‌نظیر است افتتاح می‌شود و به علت استعداد و توانمندی‌های دانش‌آموزان لرستانی در رشته ورزشی ژیمناستیک که درخشش آن‌ها در عرصه‌های مسابقات کشوری مؤید این ادعاست، برای اولین‌بار در لرستان خانه ژیمناستیک استان افتتاح و راه‌اندازی شد.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش لرستان در سال 90 رتبه  نخست اسکان نوروزی در غرب کشور را به خود اختصاص داد و در نوروز 94 نیز آماده پذیرایی از 120 هزار مسافر نوروزی است.

کریمی‌فر با بیان اینکه در صدد رسمی و قانونی کردن اسناد آموزش و پرورش هستیم، تصریح کرد: در حال حاضر 12 مدرسه استان سند دار شده‌اند و حق و حقوق تعدادی از املاک آموزش و پرورش نیز احیا و بازگردانده شد.

 
 

 

 

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان انقلاب اسلامی تعلیم و تربیت حقوق دانش آموزان زمین مدرسه مدیرکل آموزش و پرورش نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر