سرخط خبرها:
کد خبر: 260555 A

در سال 93؛

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه امسال ۱۰ میلیارد و ۵۱۸ هزار میلیون تومان از قبل قبض‌های جریمه میزان جرایم رخ داده در اصفهان به خزانه دولت واریز شده است گفت: در این باره نیز ۲ میلیون و۱۰۳ هزار برگه جریمه نیز برای متخلفان صادرشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اصفهان، سردار عبدالرضا آقاخانی در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به کشف موفقیت آمیز ۹۷ درصد جرائم سایبری در اصفهان اظهار داشت: امسال ۳۰۰ پرونده جرایم سایبری دراستان اصفهان پیگیری شده است که این بدلیل زمانبر بودن پرونده‌ها بوده است.

وی تاکید کرد: پلیس فتا اصفهان نه تنها رتبه نخست کشوری درزمینه کشف جرائم را کسب کرده است بلکه گل سر سبد پلیس ناجا در اصفهان نیز محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: از دیگر فعالیت‌های پلیس درسال جاری اجرای طرح ساماندهی کلانتری‌ها و پایگاه‌های پلیس (مکنا) بود که مقررشد در سال۹۳ از مجموع ۱۵۰ کلانتری و پایگاه پلیس در سطح استان اصفهان ۳۰ کلانتری به این سامانه ملحق شوند.

وی درباره ساماندهی و نوسازی ناوگان خودرویی ناجا و اتاق‌های فکر مجموعه انتظامی استان گفت: در سال ۹۳ نسبت به مدت مشابه سال ۹۲ نوسازی ناوگان خودرویی ناجا با رشد ۸۰ درصدی همراه بوده و واحدهای عملیاتی به شکل قابل توجهی ارتقا یافته‌اند.

وی تاکید کرد: همچنین اتاق‌های فکر در مجموعه انتظامی استان با رشد ۱۵ درصدی همراه بوده و به بهبود کیفیت و کمیت خدمات رسانی به ویژه در حیطه مأموریت‌های تخصصی اجتماعی در بخش‌های مختلف کمک کرده‌اند.

وی با بیان اینکه سرقت‌های خرد در سال ۹۲ نسبت به سال ۹۱ با ۲۲ درصد افزایش رو به روبوده است که به دنبال مجاهدت‌های مجموعه ناجا در تأسیس قرارگاه عملیاتی مقابله با سرقت‌های خرد در سال جاری ۲۵ درصد کاهش یافت.

آقا خانی؛ کشف ۲۹ تن انواع مواد مخدر و دستگیری بیش از ۱۲۰نفرباند از ۳تا۱۰نفر، کشف بیش از ۵۰۰ هزار عدد انواع ترقه و مواد محترقه از ابتدای بهمن تاکنون؛ تفکیک کلانتری‌ها از مراکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ برای بهبود کیفیت خدمات رسانی به مردم؛ کاهش سه درصدی و هفت درصدی میزان تصادفات منجر به مرگ به ترتیب در مسیرهای درون شهری و برون شهری را از دیگر برنامه‌های این نیرو درسال جاری عنوان کرد.

وی بیان داشت: بر اساس آخرین آمارهای اعلام شده از سوی وزارت کشور، استان اصفهان از نظر شیوع جرائم خشونت آمیز در حال حاضر در رتبه بیست و هفتم ایستاده و از نظر میزان کشفیات مواد مخدر نیز پس از هرمزگان و سیستان و بلوچستان در رتبه سوم قرار دارد.

سردار آقاخانی بیان داشت: در ایام تعطیلات نوروز ۱۳ هزار نیروی آموزش دیده پلیس برای ایجاد امنیت و آسایش برای افراد و مسافران در کوهستان‌ها، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها حضور می‌یابند، همچنین ۸۰۰ پلیس راهور در قالب ۳۰۰ تیم جاده‌ای و ۵۰۰ نیروی پلیس راه نیز در ۱۳۵ نقطه اضطراری در مسیرهای مواصلاتی استان در ایام نوروز حاضر شده و به خدمت رسانی به مردم می‌پردازند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان شعار امسال را «پلیس آسودگی و ایمنی بیشتر با احترام به اخلاق، قانون و نظام عمومی» عنوان کرد و افزود: از مجموع بیش از ۹۰ سرقت مسلحانه صورت گرفته در کل استان تاکنون سه مورد به نتیجه نهایی نرسیده و تحقیقات پلیس در این راستا همچنان ادامه دارد.

 وی در ارتباط با موضوع اسید پاشی نیز گفت: این موضوع با استفاده از ظرفیت مراکز امنیتی، سیاسی، اجتماعی و دانشگاهی همچنان در دست بررسی است و روند خوبی در بحث پیگیری برقرار است اما بدلیل پیچیدگی‌ها زمانبر است.

وی تصریح کرد: مشغول بررسی بر روی اقشارمختلف، بررسی سابقه زندانیان ۱۵ سال قبل تاکنون، زمان و مکان حادثه و غیره هستیم تا بتوانیم به نتیجه برسیم. به دلیل اینکه آثار و علائمی از شخص متهم در دست نیست پیچیدگی‌هایی وجوددارد. اما هر روز شنبه در جلسات استان این موضوع را به عنوان اولویت اول بررسی می‌کنیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: در سال گذشته جوانان و خانواده‌های اصفهانی بیشترین همکاری را با پلیس در جریان چهارشنبه سوری داشتند و امید است در سال جاری نیز مردم به شکل معقولانه و منطقی با چهارشنبه سوری برخورد کنند.

وی با در پاسخ به این سؤال که نمره پلیس ناجا اصفهان در سال جاری چند است؟ گفت: من به پلیس نمره ۱۶ می‌دهم چرا که ما بیسش‌تر و بهتر از این می‌توانستیم کار کنیم.

نیرو انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر