کد خبر: 259048 A

رییس کل دادگستری فارس:

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به نقش تعیین کننده رسانه‌ها در جامعه کنونی گفت: رسانه‌ها تنظیم کننده قدرت بین متولیان جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شیراز، علی القاصی مهر، که پیش از ظهر امروز دوشنبه در یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت افزود: در فضای رسانه‌ای و مجازی، جهان در چنگ رسانه‌ها، مطبوعات و شبکه‌های اجتماعی است.

وی با بیان این مطلب که رسانه‌ها نقش مستقیم و بی‌بدلیلی در تامین و ارتقاء امنیت در جامعه دارند افزود: این کارکرد دوطرفه است و عملکرد غلط رسانه‌ها نیز می‌تواند جامعه را دچار هرج و مرج کند.

رییس دستگاه قضا در استان فارس در ادامه از صادر شد حکم محکومیت تعدادی از متهمان در پرونده مفاسد اقتصادی سازمان همیاری‌های شهرداری‌ها و دهداری‌های استان فارس خبر داد و افزود: به‌ واسطه اعتراض متهمان و وکلای آنان در مرحله تجدید نظر است.

وی با بیان اینکه تعداد متهمان در این پرونده زیاد بوده است، گفت: بررسی و رسیدگی به این پرونده زمانی زیادی را به خود اختصاص داده و با توجه به تعدد متهمان، دادسرا و دادگاه با رعایت همه جوانب و براساس عدالت اسلامی، موضوع را رسیدگی و حکم را صادر کرده است.

القاصی تاکید کرد: در حکم صادره تعدادی از متهمان به حبس و جریمه محکوم شدند و اکنون به‌ واسطه اعتراض این افراد و وکلای ایشان، در دادگاه تجدید نظر است که بعد از نهایی شدن، ‌ اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس تصریح کرد: در پرونده‌های تشکیل شده در دستگاه قضایی استان در مورد سازمان همیاری‌ها، هیچ اتهامی متوجه پسر استاندار سابق فارس نبود اما در خصوص تعدادی از مسئولان دولتی اتهاماتی وارد بود و به‌ همین دلیل بخشی از پرونده به دادسرای کارکنان دولت ارجاع داده شده است که بنده در خصوص نتایج آن اطلاع دقیقی ندارم.

استان فارس جامعه جهان حبس دولت رئیس کل دادگستری استان رسانه مطبوعات هرج و مرج دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر