کد خبر: 256778 A

رییس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش اصفهان:

فرهنگسراهای هر منطقه باید با آموزش و پرورش آن ناحیه تعامل داشته باشد و متناسب با فرهنگ و نیاز هر منطقه برنامه اجرا کند و سعی کند برنامه ها را در مدارس اجرا کند.

رییس اداره فرهنگی هنری سازمان آموزش و پرورش اصفهان با اشاره به اینکه برنامه‌های مراکز فرهنگی باید به مدارس راه یابد گفت: مراکز فرهنگی در جهت دهی به افکار عمومی، ارتقای فرهنگ و کاهش معضلات اجتماعی نقش به سزایی دارد.

به گزارش ایلنا از اصفهان محمد اسماعیل زاده امروز(10اسفندماه) در جمع خبرنگاران بیان داشت: فرهنگسراهای هر منطقه باید با آموزش و پرورش آن ناحیه تعامل داشته باشد و متناسب با فرهنگ و نیاز هر منطقه برنامه اجرا کند.

وی ادامه داد: برنامه های مراکز فرهنگی باید به مدارس راه یابد و مراکز فرهنگی شهرداری باید با بخش‌های مختلف آموزش و پرورش تعامل داشته باشند و نیاز دانش آموزان را شناسایی و متناسب با نیازهای آنها برنامه تعریف شود.

اسماعیل زاده افزود: فرهنگسراهای هر منطقه باید با آموزش و پرورش آن ناحیه تعامل داشته باشد و متناسب با فرهنگ و نیاز هر منطقه برنامه اجرا کند و سعی کند برنامه ها را در مدارس اجرا کند.

وی  گفت: دانش آموزان معمولا ساعاتی را در مدرسه به تحصیل می پردازند که بهترین زمان برای سازندگی شخصیت و شکوفایی استعدادهای آنها است که مراکز با اجرای برنامه متناسب در مدارس می توانند نقش به سزایی را داشته باشند.

رییس اداره فرهنگی هنری سازمان آموزش و پرورش اصفهان با اشاره به اینکه دانش آموزان بخش دیگری از اوقات خود را در خانه به استراحت و در کنار خانواده بودن می‌‏گذرانند، عنوان کرد: مراکز فرهنگی با اجرای برنامه های متنوع و جذاب باید دانش آموزان را به سمت خود جلب کنند تا اوقات فراغت آنها به بهترین نحو پر شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: کانون‌های فرهنگی تربیتی زیر مجموعه آموزش و پرورش دارای ظرفیت‌های خوبی است که دانش آموزان عضو این مجموعه ها هستند که مراکز فرهنگی و تفریحی می‌توانند از اسن فرصت استفاده کنند و با این کانون ها برنامه های مشترکی را اجرا کنند.

اسماعیل زاده درخصوص نیازهای دانش آموزان افزود: در مقاطع تحصیلی ابتدایی بیشتر برنامه‌های شاد و هنری با رویکرد تربیتی و اخلاقی در قالب برنامه های گروهی و در مقطع متوسطه باید نشست‌های دانش آموزی در مباحث روز مانند رسانه و سواد رسانه، آسیب‌های اجتماعی اجرا شود.

آموزش و پرورش اصفهان اوقات فراغت برنامه های متنوع خانواده دانش آموزان رسانه شهرداری فرهنگی هنری مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر