کد خبر: 136049 A

تاکنون یکصد عنوان استاندارد شغل و شایستگی در زمینه انرژی‌های نو از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور شناسایی شده و در حال تدوین هستند.

مدیر کل دفتر امور مهارت‌های پیشرفته سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: تاکنون یکصد عنوان استاندارد شغل و شایستگی در زمینه انرژی‌های نو از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور شناسایی شده و در حال تدوین هستند.
به گزارش ایلنا پوراندخت نیرومند، مدیر کل دفتر امور مهارت‌های پیشرفته این سازمان گفت: این دفتر در راستای تحقق اهداف تفاهم نامه همکاری با سازمان انرژی‌های نو ایران(سانا) یکصد عنوان استاندارد شغل و شایستگی در زمینه انرژی‌های نو را شناسایی و در دست تدوین قرار داده است.
وی بیان داشت: همچنین دفتر امور مهارت‌های پیشرفته سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور براساس تفاهم نامه‌ای که در سال ۱۳۹۱ بین این سازمان و سازمان انرژی‌های نو ایران(سانا) منقعد شده است، نسبت به تفکیک استانداردهای انرژی‌های نو از سایر استاندارد‌ها اقدام نموده است.
مدیر کل دفتر امور مهارت‌های پیشرفته این سازمان خبر داد: ارائه سه طرح پژوهشی ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر به منظور: اجرای یک پایلوت خورشیدی در سه مرکز آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با هدف تأمین انرژی مورد نیاز و تغییر الگوی مصرف از فسیلی به تجدیدپذیر، اجرای پایلوت راه اندازی و توسعه چهارکارگاه آموزشی انرژی تجدید پذیر در مراکز منتخب سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و تأسیس نیروگاه آموزشی با توان ۳ کیلو وات متصل به شبکه و یک کیلو وات منفصل از شبکه از جمله اقداماتی است که دفتر امور مهارت‌های پیشرفته سازمان در راستای اهداف تفاهم نامه مذکور انجام داده است.
وی افزود: برگزاری کارگاه آشنائی با فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر و نیازهای بازار کار و اعطای گواهی نامه پایان دوره به شرکت کنندگان، برگزاری کارگاه استاندارد نویسی و برگزاری کارگاه آشنایی با نظام طبقه بندی مشاغل O» NET از جمله کارگاه‌های آموزشی برگزار شده توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور است.
به گفته پوراندخت نیرومند شرکت در جشنواره دستاوردهای علمی و فناوری ستاد توسعه فناوری انرژی‌های نو در تاریخ ۲۹ / ۲ / ۹۲ تا ۳۰ / ۰۲ / ۹۲ و شرکت درچهارمین نمایشگاه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر از تاریخ ۶ لغایت ۹ تیرماه ۱۳۹۱ از دیگر اقدامات این سازمان است.
وی در ادامه بیان داشت: از جمله زمینه‌های همکاری دو طرف، در راستای تحقق اهداف تفاهم نامه مذکور می‌توان برگزاری نشست‌ها و سمینار‌های آینده پژوهی و دوره‌های آموزش تخصصی ملی و بین المللی برای متخصصان، کار‌شناسان و مربیان سازمان، شناسایی و معرفی مشاغل و حرفه‌های حوزهٔ انرژی‌های نو و تجدید پذیر، تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی و شغلی در مشاغل و حوزه‌های شناسایی شده، تهیه و تدوین پودمان‌های بین سطوح تحصیلی جهت تربیت تکنسین ماهر، فراهم کردن بسترهای حضور سازمان در نمایشگاه‌های ملی و بین المللی، تجهیز کارگاه‌های آموزشی و نیازسنجی آموزشی در حوزه انرژی‌های نو و تجدید پذیر، بهره برداری متقابل از بانک‌های اطلاعاتی، کتابخانه و منابع اطلاعاتی، بهره گیری از متخصصان و صاحب نظران معرفی شده از سوی سانا در اجرای آموزش‌ها و آزمون فراگیران را عنوان کرد.

استاندارد انرژی ایران بازار کار علمی و فناوری فناوری فنی و حرفه ای کتابخانه تدوین نو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر