کد خبر: 1185957 A

یک مسئول خبر داد؛

فرماندار دامغان یادآور شد: موضوع احداث بیمارستان دوم دامغان با ظرفیت ۹۶ تخت در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور مشروط به اخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۳، مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا از سمنان، مهدی بندرآبادی بیان کرد: یکی از اساسی ترین درخواست ها و مطالبات به حق مردم  دامغان رسیدگی و بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی در شهرستان بوده و خواهد بود.

وی افزود: این مطالبه طی سال های اخیر و نیز با توجه به شیوع بیماری کرونا و لزوم وجود مراکز متعدد بهداشتی و درمانی به جهت خدمت رسانی مطلوب به عموم مردم بیش از پیش مورد پیگیری قرار گرفت.

فرماندار دامغان یادآور شد: موضوع احداث بیمارستان دوم دامغان با ظرفیت ۹۶ تخت در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور مشروط به اخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۳، مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

بندرآبادی تصریح کرد: با تلاش های صورت گرفته توسط مسئولین شهرستانی و استانی در سفر سیزدهم آبان ماه ریاست جمهور به استان سمنان، تسریع در صدور مجوز کمیسیون ماده ۲۳ مورد تصویب قرار گرفت.

وی اضافه کرد: به دنبال این مصوبه مستندات لازم توسط دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور و از آن طریق به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شد.

فرماندار دامغان ادامه داد: بر اساس دستور استاندار سمنان به رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مبنی بر هماهنگی برای حضور در سازمان برنامه و بودجه کل کشور، این مهم برای روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ هماهنگ و استاندار سمنان با حضور در سازمان برنامه و بودجه کشور شخصاً با معاون و کارشناسان سازمان مذکور دیدار و مجوز کمیسیون ماده ۲۳ جهت احداث بیمارستان دوم در دامغان را اخذ کرد.

وی گفت: تاییدیه کمیسیون ماده ۲۳ سازمان برنامه و بودجه کشور برای ایجاد و احداث بیمارستان دوم دامغان به عنوان یکی از گام‌های اساسی و مهم در رفع بسیاری از مشکلات موجود در حوزه بهداشت و درمان، اخذ شده است و تلاش خواهیم کرد تا به زودی شاهد کلنگ زنی این پروژه بزرگ در شهرستان باشیم.

بندرآبادی افزود: تلاش می‌شود در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ اعتبار مورد نیاز برای احداث این بیمارستان مصوب و عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه تمامی اقدامات لازم جهت احداث بیمارستان دوم از جمله تامین زمین مورد نیاز صورت پذیرفته است، یادآور شد: اقدام‌های لازم برای تجهیز و تعمیرات ساختمانی کلینیک براداران رضایی دامغان به منظور ایجاد بیمارستان ۵۰ تختخوابی در دستور کار است و پیگیر هستیم تا این امر نیز در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.

انتهای پیام/
دانشگاه علوم پزشکی سمنان فرمانداری دامغان کمیسیون ماده 23 بیمارستان دوم دامغان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر