کد خبر: 1161618 A

نماینده بوئین زهرا و آوج خواستار شد؛

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس گفت: بسیاری این پرسش را مطرح می کنند که چرا خودرو در کشور در سال چندین بار گران می شود که علت را باید در موضوع ارزش پول ملی جست وجو کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، روح الله عباسپور روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان بوئین زهرا افزود: وجود انواع قراردادهای کاری و فاصله های پرداختی در حقوق کارکنان دولت قابل قبول نبوده و باید یک بار برای همیشه این مسئله را حل کنیم.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز اقتصاد مسئله اصلی و اساسی کشور است، افزود: در همین راستا توجه به معیشت مردم و حفظ ارزش پول ملی و مهار تورم باید بسیار جدی گرفته شود.

عباسپور مسئله اشتغال و بورس را نیز از دیگر موضوعات مهم اقتصادی در کشور که نیازمند توجه و ساماندهی هستند برشمرد و گفت: پیاده سازی مناسب برنامه های کشور در حوزه تسهیلات بانکی و در اختیار گذاشتن منابع مادی به طرح های اشتغالزا تا حد زیادی مشکل بیکاری را در جامعه حل می کند.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی گفت: در راستای عدالت محوری باید تفاوت‌ها و فاصله‌های فاحش در پرداخت حقوق و مزایای کارمندان از بین برود.

وی اظهار داشت: پرداخت تسهیلات بانکی به طرح های در دست اجرا در بخش کشاورزی و صنعت موجب بهره برداری زودتر آنها و کمک به رونق تولید و اشتغال می شود که این مهم باید در استان قوین مورد توجه جدی واقع شود.

عباسپور با بیان اینکه در حوزه های فرهنگی نیز دچار مشکلاتی هستیم و دشمن در این عرصه مشغول به فعالیت است که مقام معظم رهبری از آن به شبیخون فرهنگی یاد کرده اند،افزود: مجلس در این زمینه و همچنین در حوزه فضای مجازی تصمیمات و برنامه های خوبی را پیش بینی کرده که تا ضمن بهره گیری از این فضا برای پیشبرد برنامه های فرهنگی، آموزشی و اقتصادی از آسیب های آن مصون بمانیم.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به مشکلات پیش روی شهرستان بویین زهرا،گفت: با راه اندازی سد بالاخانلو شاهد رفع مشکلات آبی و رونق کشاورزی در منطقه خواهیم بود.

وی یادآور شد: برای تکمیل و بهره برداری از این سد ۵۰۰ میلیارد تومان نیاز است.

عباسپور همچنین خواستار اجرای سریع پروژه خط آهن قزوین-بویین زهرا-قم شد و گفت: این خط آهن می تواند تکمیل کننده کریدور ریلی شمال به جنوب کشور باشد و بار ترافیکی کالا و مسافر را در این مسیر تا حد قابل توجهی کاهش دهد و در حوزه ترانزیت از جمله صدور کالاهای تولیدی استان به دیگر نقاط کشور و خارج بسیار موثر واقع شود.

 

انتهای پیام/
پول خودرو مجلس شورای اسلامی بوئین زهرا ارزش پول ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر