کد خبر: 1161478 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

مدیر کل بهزیستی آذربایجان غربی از فعالیت ۴ خانه امند در آذربایجان غربی خبر داد و گفت:هدف کلی راه اندازی مراکز امن برای زنان آسیب دیده حمایت و توانمند سازی زنان و دختران در معرض خشونت قرار گرفته است.

سعید فریور در گفت و گو با  خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه ۴ خانه امن زنان در شهرهای ارومیه ، خوی و مهاباد دایر است، افزود: بانوان خشونت دیده در این مراکز از خدمات سرپایی یا اقامتی هم چون خدمات تخصصی مددکاری اجتماعی، روان شناسی، بهداشتی و درمانی، حقوقی، فرهنگی، آموزش مهارت های زندگی برخوردار می شوند.

فریور هدف کلی راه اندازی مراکز امن برای زنان آسیب دیده را حمایت و توانمند سازی زنان و دختران در معرض خشونت قرار گرفته بیان کرد.

وی با بیان اینکه اقامت در خانه های امن موقتی است تصریح کرد: اقامت بانوان خشونت دیده در خانه امن دولتی در مراکز اورژانس اجتماعی، با داشتن حکم قضایی به مدت ۲۱ روز امکان پذیر بوده و در صورت نیاز قابل تمدید است.

فریور ادامه داد: بانوان مورد خشونت قرارگرفته با اجبار به خانه های  خود  بازگردانده نمی شوند بلکه ترخیص این افراد با تایید و نظر تیم تخصصی، درخواست همسر و زن خشونت دیده، گرفتن تعهد از همسر با رضایت شخصی، پیگیری های لازم پس از ترخیص و مداخلات مورد نیاز و تایید اصلاح رفتار و سلامت روانی فرد آزارگر صورت می گیرد.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: ترخیص بانوان قربانی خشونت خانگی از خانه امن استان، منوط به تایید امنیت جانی و روانی توسط تیم متخصص است.

فریور ادامه داد: خشونت خانگی به طور قابل توجهی برخواسته از فرهنگ جامعه، مرد سالاری، عدم تفاهم اخلاقی، داشتن الگوی نامناسب، اعتیاد، بیکاری، کاهش اعتماد در خانواده، عوامل اقتصادی و اجتماعی و عدم تمکین بوده و آمار خشونت مردان علیه زنان، بسیار بالاتر است.

مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه مرکز مداخله در بحران، تیم‌های سیار و کارشناسان خط تلفنی اورژانس اجتماعی به موارد خشونت علیه همسر و همسر آزاری رسیدگی می‌کنند، خاطر نشان کرد: شهروندان خشونت علیه همسر را می تواندد با شماره تماس ۱۲۳ اطلاع دهند تا کمک های لازم برای آنان انجام شود.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی بهزیستی خشونت زنان سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر