کد خبر: 1161449 A

مدیر روابط عمومی شورای شهر مشهد به ایلنا خبرداد:

مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: هدف از راه اندازی صفحه "شورای من" در بستر فضای مجازی تعامل با مخاطبان و گره‌گشایی در امور آن‌ها است.

محمد شیخانی در گفت‌و‌گو باخبرنگار ایلنا در مشهد با اعلام اینکه مردم سرمایه اجتماعی برای مدیران شهری به شمار می‌آیند، افزود: برنامه جدیدی پس از «تلویزیون شورا» در حال ارائه بوده و تلاش ما ایجاد ارتباط دو سویه با مخاطب و پیگیری درخواست‌ها و مطالبات مردمی است.

مدیر روابط عمومی شورای شهر مشهد ادامه داد: هدف از حضور در شبکه اجتماعی اینستاگرام و راه اندازی صفحه‌ای به نام «شورای من»، ثبت درخواست‌های همشهریانی است که در حوزه فعالیت‌های شورای شهر مشهد مطالباتی دارند.

شیخانی افزود: درخواست‌ها در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از طریق هشتگ شورای_من مطرح و رصد می‌شود و در نهایت نتیجه پیگیری نیز به مخاطبان اطلاع رسانی می‌ شود.

مدیر روابط عمومی شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: این بستر دومین حلقه ارتباطی با مخاطبان بوده و تلاشمان این است که فضای روابط عمومی را به سمت الکترونیکی، هوشمند و تعاملی سوق دهیم.

شیخانی بیان کرد: روابط عمومی باید بداند چگونه از این ابزارها برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های سازمانی خود و فعال سازی مخاطبان خود بهره بگیرد؛ تلاش ما نتیجه‌گرایی، گفتمان سازی و اثرگذاری در حوزه خدمت به همشهریان است.

انتهای پیام/
تلویزیون روابط عمومی شبکه اجتماعی فضای مجازی شورای اسلامی شهر مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر