کد خبر: 1161071 A

استاندار زنجان، تاکید کرد؛

استاندار زنجان، بر ضرورت استفاده از ظرفیت مردم در کنترل بازار تاکید کرد و گفت: متولیان با حضور میدانی در بازار، قیمت کالاهای اساسی را تحت کنترل داشته باشند.

به گزارش ایلنا از زنجان، محسن افشارچی، استاندار زنجان، در کارگروه تنظیم بازار استان بر ضرورت استفاده از ظرفیت مردمی در کنترل بازار تاکید کرد و گفت: باید قالب متفاوتی برای رصد دقیق بازار به کار گرفته شود.

با تاکید بر نظارت مدیران بر بازار و وضعیت اقلام و کالاهای اساسی گفت: از ۱۰۰ قلم کالای مصرفی و اساسی مردم ۵۰ مورد مربوط به بخش کشاورزی و ۵۰ مورد دیگر مربوط به بخش صنعت است.

به گفته وی، دستگاه‌های متولی موظف هستند با حضور میدانی در بازار و احصای قیمت کالای مشخص و مدنظر در نقاط مختلف (حدود ۴ نقطه) آن را در سامانه تعیین شده ثبت کنند.

این مسئول با بیان اینکه در مدت یک هفته و هر روز قیمت ۱۵ کالای مشخص توسط بازرسان از نقاط مختلف شهر احصا و در سامانه مربوط درج شود، گفت:  در هفته‌های بعدی نیز این روال تکرار شود تا وضعیت نوسان قیمت‌ها ثبت و ضبط شود تا مردم با خیال راحت خرید بکنند.

افشارچی یادآور شد: استمرار این اقدام از سوی بازرسان موجب می‌شود تا مسئولان به صورت آنلاین قیمت‌های بازار را رصد کرده و در جریان وضعیت نوسان قیمت‌ها باشند و این نوع خدمت موجب می‌شود تا بازار کنترل شده و مردم بدانند که مسئولان به بازار و وضعیت قیمت‌ها توجه جدی می‌کنند.

به گفته استاندار زنجان، بنا به اعلام رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دولت در سه ماهه گذشته خلق پول انجام نداده و تورم نقطه به نقطه نیز طی ۲ ماه گذشته کاهشی بوده است که این اتفاق مبارکی است و این مساله باید در استان نیز نمایان شود.

وی بر ضرورت ایجاد سامانه ای برای معرفی اجناس ضروری و پرمصرف مردم به صورت آنلاین تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های متولی امر باید مستمر در امر نظارت بازار مشارکت فعالانه‌ای داشته باشند.

افشارچی خاطرنشان کرد: تورم نقطه به نقطه ۲ ماه گذشته استان طی جلسه آینده توسط معاون امور اقتصادی مطرح شده و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/
استاندار زنجان / تنظیم بازار /ظرفیت مردم/قیمت کالاهای اساس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر