کد خبر: 1159597 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: در سال جاری 700 میلیون دلار انواع کالای غیرنفتی از استان مرکزی به نقاط مختلف جهان صادر شده است که وزن این کالاهای صادراتی بیش از 917 هزار تن برآورد می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید جعفری کرهرودی افزود: محموله‌های صادراتی استان مرکزی به بیش از 80 کشور جهان صادر شده است، اما عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان و امارات بیشترین بازارهای هدف صادراتی تولیدکنندگان استان در سال جاری بوده‌اند.

وی ادامه داد: فرآورده‌های پتروشیمی، مواد شیمیایی، پلی‌اتیلن سنگین و سبک خطی، پلی‌پروپیلن، تینر فوری، شمش آلومینیوم، مصنوعات ریخته‌گری، میلگرد آجدار، انواع شیشه، الیاف پلی استر، گل و گیاه و آبمیوه‌ها بیشترین کالاهایی است که از استان مرکزی صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار داشت: همچنین در سال جاری 263 میلیون دلار انواع کالای غیرنفتی از نقاط مختلف جهان به استان مرکزی وارد شده است.

کویل آلومینیوم، پودر آلومینا، شمش آلومینیوم، در آسان بازشوی آلومینیومی، لوله و میلگرد فولادی، لوازم یدکی کولتیواتور، آند کربنی، خط تولید آمپول، پنبه، بادام زمینی، مواد اولیه آبمیوه و پاکت آبمیوه از مهمترین کالاهایی است که در سال جاری به استان مرکزی وارد شده است.

انتهای پیام/
کالای غیرنفتی صادرات از استان مرکزی 700 میلیون دلار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر