کد خبر: 1159507 A

به مناسبت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و با همکاری مشترک اداره کل کتابخانه‌های عمومی گیلان و سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری رشت، جشن اهدای کتاب از سوی مردم به کتابخانه‌های عمومی با شعار اهدای کتاب، اهدای دانایی از صبح روز سه‌شنبه (۲ آذر) در پارک شهر رشت برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، ویژه برنامه و جشن اهدای کتاب‌های خوانده شده مردم به کتابخانه‌های عمومی که با شعار «اهدای کتاب، اهدای دانایی» به مناسبت هفته کتاب و از روز ۲۲ آبان ماه الی ۲ آذر در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان گیلان در حال برگزاری است، روز سه شنبه (۲ آذر) با برگزاری جشن ویژه‌ای با حضور دوستداران کتاب و نیک اندیشان، آخرین روز اجرای این طرح سراسری را به پایان می‌رساند.

در این طرح ویژه که با هدف ترویج فرهنگ هدیه کتاب و کتابخوانی و به میزبانی پارک شهر رشت برگزار می‌شود، دوستداران کتاب و کتابخوانی با اهدای کتاب‌های سالم خوانده شده و بلا استفاده خود در محل اجرای طرح، دیگران را در مطالعه این کتابها سهیم می‌کنند.

همچنین علاقمندان شرکت و اهدای کتاب در این مراسم می‌توانند در روز تعیین شده همراه با خانواده و کودکان خود در جایگاه در نظر گرفته شده در شهر رشت حاضر شده و کتابهای خود را به کتابخانه‌ها اهدا کنند.

گفتنی است جشن اهدای کتاب مردم به کتابخانه‌ها با شعار «اهدای کتاب، اهدای دانایی» از اولین ساعات صبح روز سه شنبه (۲ آذر) با اجرای برنامه‌های شاد و مفرح در ورودی اصلی پارک شهر رشت (باغ محتشم) واقع در ابتدای خیابان حافظ، جنب اداره آب و فاضلاب برگزار می‌شود.

اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان پیش از این نیز با اجرای طرح‌های مختلفی چون، (هدیه کتاب، ارمغان اندیشه‌ای نو)، (طرح نذر کتاب)، اهدای کتاب، اهدای آگاهی) و… نسبت به جمع آوری کتاب‌های خوانده شده عموم مردم اقدام کرده است.

انتهای پیام/
استان گیلان خانواده کتابخانه های عمومی کتابخانه شهرداری رشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر