کد خبر: 1158400 A

اقامتگاه بومگردی درب سنگی روستای بهاباد به عنوان پانزدهمین اقامتگاه شهرستان گناباد گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در مراسم افتتاح این اقامتگاه گفت: اقامتگاه‌های بومگردی با توجه به ظرفیت‌های خود قابلیت بسیار خوبی برای توسعه گردشگری روستایی و جبران خسارت‌های ناشی از شیوع کرونا دارند.

یوسف بیدخوری افزود:باید از اقامتگاه‌های بومگردی به عنوان ظرفیت مهم احیا و توسعه کمی و کیفی صنعت گردشگری استان خراسان رضوی در راستای رونق اقتصادی و افزایش اشتغال و کارآفرینی استفاده کرد.

وی تصریح کرد: اقامتگاه‌های بومگردی با توجه به قابلیت‌های خود و از جمله آمیختگی با فرهنگ و آداب و رسوم کهن مناطق مختلف در افزایش جذب گردشگر و مسافر در سطح استان خراسان رضوی نقش مهمی دارند.

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با بیان اینکه در اقامتگاه‌های بومگردی، فرهنگ کهن و آداب و رسوم کهن مناطق روستایی به معنای واقعی احساس می‌شود، گفت: اقامتگاه‌های بومگردی ظرفیت مناسبی برای بازشناسی هویت تاریخی و گردشگری نقاط مختلف هستند.

بیدخوری افزود: فعالیت اقامتگاه‌های بومگردی نقش زیادی در افزایش ماندگاری مسافران و توزیع مناسب و متعادل گردشگران در سطح شهرستانهای گردشگر پذیر استان خراسان رضوی دارد.

وی با اشاره به پیشگامی گناباد در راه اندازی اقامتگاه‌های بومگردی در استان خراسان رضوی گفت: بیشترین تعداد اقامتگاه‌های بومگردی در بین شهرستانهای استان خراسان رضوی در گناباد وجود دارد.

انتهای پیام/
اشتغال صنایع دستی و گردشگری گردشگری و صنایع دستی مسافران فرهنگ و آداب و رسوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر