کد خبر: 1158106 A

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) لرستان گفت: در نقاط مختلف استان ، ساخت هزار و ۲۰۰ واحد در بخش پروژه اقدام ملی مسکن در حال انجام است.

به گزارش ایلنا، حامد ویسکرمی ظهر امروز در مراسم آغاز طرح مثبت حرکت که در ورزشگاه تختی خرم آباد برگزار شد، به توزیع اقلام مورد نیاز در سطح استان بین نیازمندان اشاره کرد و گفت: در زمان شیوع کرونا تاکنون ۲۹۰ بسته معیشتی، پروتئینی، لوازم التحریر و اقلام مختلف در سطح استان بین نیازمندان توزیع شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) لرستان با بیان اینکه این ستاد در بخش اقدام مسکن ملی مسکن شروع به ساخت هزار و 200 واحد مسکونی کرده است، افزود: در صورت تامین زمین مورد نیاز این ظرفیت وجود دارد تا پنج هزار واحد مسکونی دیگری  را بسازیم. همچنین در نقاط مختلف به ویژه مناطق روستایی و سیل زده استان احداث پنج هزار واحد مسکونی محرومان را در دستور کار قرار دادیم که با مشارکت کمیته امداد، بنیاد مسکن، بسیج سازندگی و بهزیستی آغاز و تاکنون چهار هزار واحد تکمیل و مابقی نیز تا پایان سال تحویل داده می شود.

ویسکرمی در ادامه اظهار داشت: در طرح جهش تولید بخش کشاورزی ۲۳۵ هزار هکتار از اراضی دیم استان در حال اجرای این طرح  می باشند که تا به امروز بالغ بر ۸۵ هزار هکتار از این اراضی در حال کشت بوده و ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تامین ادوات و مابقی هزینه های طرح  هزینه می شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) لرستان با بیان اینکه در حوزه توجه به ازدواج ۴۰۰ فقره جهیزیه توزیع شده است، تصریح کرد: طرح روستای آباد را در استان آغاز کردیم که به صورت پایلوت در ۱۵ روستا آغاز شده که همه مسائل شناسایی می شود و ارائه خدمات اجتماعی و تبدیل روستا به روستای بدون بیکار مد نظر قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه  ۲۳۷ پروژه با اعتباری بالغ بر هزار و ۱۱۱ میلیارد ریال در سطح استان در حال اجر می‌باشند گفت: این تعداد پروژه ۵۳ مدرسه به بهره برداری رسیده است؛ همچنین جایگزینی ۳۷ مدرسه با مدارس کانکسی از دیگر اقداماتی است که در دست اقدام است که در ماه آینده آغاز و جای خود را به مدارس استاندارد می دهد.

انتهای پیام/
ساخت یک هزار و 200 واحد مسکونی در لرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر