کد خبر: 1158050 A

رئیس کل دادگستری گلستان:

رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: با پیگیری شورای حفظ حقوق بیت المال استان و تلاش اداره ثبت اسناد و املاک استان ، سند مالکیت رودخانه گز وطنا به مساحت 34 هکتار صادر شد.

به گزارش ایلنای گلستان، حیدر آسیابی درجمع خبرنگاران اظهارکرد: برای حفظ حریم و بستر این رودخانه و جلوگیری از رودخانه خواری ، سه فقره سند مالکیت این رودخانه در شهرستان های بندرگز ، ترکمن و کردکوی به  نام دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی شرکت آب منطقه‌ای گلستان صادر شد.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان این که  تثبیت حریم و بستر رودخانه ها برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و کاستن از خسارت های سیل ضروریست از مسئولان آب منطقه ای استان خواست : برای سنددار شدن همه رودخانه های استان با اداره کل ثبت اسناد و املاک استان همکاری کنند.

آسیابی ادامه داد: صدور سند تالاب ها، جنگل ها، مراتع و سواحل استان نیز در حال انجام است و تاکنون یک میلیون و 254 هزار هکتار یعنی معادل  99 درصد این عرصه ها ، حدنگاری و تثبیت شده است و کار یک درصد باقی مانده نیز تا پایان آبان ماه امسال انجام می شود.

یک ماه پیش هم سند تالاب های بین المللی آلاگل و آلما گل گنبدکاووس به مساحت 2 هزار هکتار به نام سازمان جنگل ها و مراتع کشور صادر شد.

انتهای پیام/
دادگستری گلستان حیدرآسیابی سند رودخانه گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر