کد خبر: 1157338 A

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تربت‌حیدریه گفت: جمعیت کتاب‌خوان عضو این اداره، سه هزار و ۲۹۹ نفر است که در هشت باب کتابخانه ساماندهی شده‌اند، اما چنین فضایی برای این جمعیت کافی نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آذر فرقانی گفت: البته به دلیل شرایط کرونا شاهد ریزش تعداد اعضا بودیم، اما با عادی شدن شرایط دوباره داریم به همان آمار قبلی باز می‌گردیم.

وی تعداد کتاب‌های موجود در این هشت باب کتابخانه را ۱۳۷ هزار و ۵۶۰ جلد کتاب اعلام و اظهار داشت: هفت باب از این کتابخانه‌ها نهادی و یک باب مشارکتی است که توسط خیر نیک اندیش مسعود مختاری هزینه‌های آن تامین می‌شود.

فرقانی همچنین گفت: علاوه بر اینها سالن مطالعه دایان در قالب ۲ سالن مجزا برای آقایان و بانوان، یک کتابخانه مشارکتی در زندان تربت‌حیدریه داریم و نیز طبقه دوم هیات عاشقان ثارالله به صورت حق انتفاع ۲۰ ساله برای ایجاد کتابخانه به ما واگذار شده که اکنون در مرحله نهایی رایزنی است.

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تربت‌حیدریه در ادامه گفت: با تیپ ۱۷۷ ارتش نیز وارد مذاکره شده‌ایم تا مکانی را برای ایجاد کتابخانه مشارکتی در اختیارمان بگذارند و با توجه به نگاه مثبت آنها، امیدواریم اسفند امسال در سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی به بهره‌برداری برسد.

فرقانی در بخش دیگری اظهار کرد: حتی اگر ۲مکان اخیر نیز ایجاد شوند، باز نیز با کمبود فضای مطالعه مواجه‌ایم و لذا قول مساعدی از شهرداری و ارتش برای واگذاری زمین گرفته‌ایم و نماینده محترم شهرستان در مجلس نیز قول داده‌اند چنانچه بتوانیم زمینی تحصیل کنیم، هزینه ساخت آن را ایشان متقبل خواهند شد.

وی از افراد خیر درخواست کرد چنانچه زمینی دارند که تمایل به اهدای آن برای امور خیر دارند، آن را برای فرزندان اهل مطالعه این شهرستان به اداره کتابخانه‌های عمویم اهدا کنند.

انتهای پیام/
زمین زندان شهرداری کتابخانه های عمومی کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر