کد خبر: 1157113 A

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان خبر داد؛

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: ۶۰ روستا در شهرستان بندرعباس تحت تاثیر زلزله قرار گرفته است، اسکان اضطراری اولیه در ۳۰ روستا انجام و ۳۰روستای دیگر در حال لکه گیری است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان هرمزگان به ریاست مخبر معاون اول رییس جمهور، وزرای نیرو و بهداشت؛ قوسیان،دبیر کل جمعیت هلال احمر، ولی پور، رییس سازمان امداد و نجات  و استاندار هرمزگان و دیگر مسوولان ارشد کشوری و استانی برگزار شد.

مختار سلحشور، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر هرمزگان گزارشی از روند امدادرسانی به زلزله‌زدگان ارائه داد و گفت: در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله تیم های ارزیاب هلال احمر به مناطق متاثر از زمین لرزه اعزام شدند و تماس با معتمدان محلی نیز برقرار شد.

سلحشور با بیان اینکه ۶۰ روستا در شهرستان بندرعباس تحت تاثیر زلزله قرار گرفته است،افزود: از اسکان اضطراری اولیه در ۳۰ روستا انجام و  ۳۰روستا دیگر در حال لکه گیری است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان با اعلام آمادگی کامل این جمعیت برای ارایه خدمات امدادی عنوان کرد: امروز دو بالگرد به ظرفیت امدادرسانی اضافه خواهد شد تا با پوشش همزمان امدادرسانی هوایی و زمینی موضوع  اسکان اضطراری تا شب پایان یابد.

وی از توزیع بسته های غذایی ۷۲ ساعته در برخی از روستاهای آسیب دیده خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر جهت توزیع اقلام زیستی و معیشتی از ظرفیت مناسبی برخوردار است و اقلام امدادی جهت توزیع به هرمزگان گسیل شده است.

سلحشور در پایان از برپایی اردوگاه اسکان اضطراری در شهر بندرعباس جهت رفاه حال شهروندان مرکز استان خبر داد.

انتهای پیام/
جمعیت هلال احمر زلزله هرمزگان مناطق زلزله زده اسکان اضطراری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر