کد خبر: 1156799 A

عضو شورای شهر کرج:

نائب رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج گفت: مانور روی بدهی های شهرداری مشکلات را رفع نمی کند،خلاقیت و درک مناسب از ظرفیت های جذب درآمد می تواند راه گشا باشد.

به گزارش ایلنا از البرز، مریم قهرمانی صارم با بیان اینکه مانور روی بدهی های شهرداری مشکلات را رفع نمی کند، اظهار داشت: اولین جلسه کمیسیون تلفیق مربوط به متمم بودجه سال جاری تشکیل شد و پس از بررسی و تصویب لایحه متمم ‌بودجه، کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر به بررسی و تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری کرج خواهد پرداخت.

نائب رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: آنچه همگان می‌دانند و برای استحضار همشهریان کرجی مطرح می کنم آن است که نظام مالی شهرداری‌ها به صورت درآمد و هزینه است و بر اساس درآمدِ کسب شده و قابل پیش‌بینی، ردیف‌های هزینه اعم از جاری و عمرانی در بودجه لحاظ می شود.

قهرمانی بیان کرد: شهرداری کرج امروز نیازمند خلاقیت بیشتر و باز تعریف کدهای درآمدی‌ است که بارها در جلسات شورا مطرح کردم، چرا که نمی‌توان به روال عادی حاکم از درآمد ناشی از صدور پروانه ساختمانی بودجه پیش‌بینی شده را محقق کرد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: از سوئی دیگر نمیتوان بدلیل کسری در درآمد،  شهر را به تعطیلی در حوزه عمرانی و خدماتی کشاند لذا برای وصول مطالبات شهرداری از مودیان و چگونگی هزینه ‌کرد آن می بایست تجدید نظر کرد در این خصوص طرحی در یکی از کمیسیون‌های تخصصی در دستورکار است.

وی با اشاره به اینکه  از سوئی دیگر رفع موانع برای ایجاد درآمدهای پایدار که کار بسیار دشواری ‌ست نیز می‌تواند راهگشا باشد، افزود: به هر حال شهرداری بواسطه اجرای پروژه‌های عمرانی و تسهیلات دریافتی دچار بدهی ا‌ست که بر اساس تقویم موظف و متعهد به پرداخت است.

به گفته قهرمانی صارم؛ بدهی‌های شهرداری بهانه مناسبی برای به تعطیلی کشاندن پروژه‌ها نیست و پاک کردن صورت مسئله است، موارد مذکور را در جلسات متعدد طرح کردم و شورای ‌شهر انتظار دارد مجموعه  مالی اقتصادی شهرداری اقدامات عاجل داشته باشد و قطعا اعضای شورای‌اسلامی‌شهر نیز همراهی خواهند کرد.

انتهای پیام/
شورای شهر کرج شهرداری کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر