کد خبر: 1156069 A

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس:

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس گفت: ما در استان قزوین به لحاظ سرانه تخت متاسفانه از متوسط کشوری پایین‌تر هستیم و به لحاظ زیرساخت‌های حوزه سلامت حدود 70 درصد از آن‌ها فرسوده و با قدمت بالا است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، فاطمه محمد بیگی در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین که ظهر امروز در سالن اجتماعات دانشگاه، برگزار شد، گفت: نامدار طی این دو سال به‌عنوان فرمانده خط مقدم مقابله با کرونا و علمدار سلامت استان فعالیت داشت و باتوجه به اینکه از ابتدای مسئولیت با کرونا مواجه شدیم اقدامات قابل توجهی انجام داد.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس درباره وضعیت دانشگاه استان عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی قزوین با وجود حدود سه دهه قدمت، دارای عقب ماندگی‌های ویژه است؛ چرا که قزوین دیر استان شد و متاسفانه در ابتدای بودجه بندی به لحاظ منابع اعتباری و انسانی، شاهد کم لطفی بوده و در نتیجه امروز در عرصه‌های مختلف از جمله سلامت امکان بروز و ظهور خوب پیدا نکرده است.  

وی بیان کرد: از نظر استاد و دانشجو در وضعیت مناسبی قرار نداریم و حداقل 100 نفر هیئت علمی کم داریم و باید به‌صورت ویژه برای قزوین برنامه ریزی شود.

این مسئول افزود: قزوین به لحاظ ژئوپلیتیک در کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب خاور میانه قراردارد و در داخل کشور در تمامی حوادث و تعطیلات  معین حداقل 11 استان و 35 میلیون نفر جمعیت است؛ اما حتی در داشتن یک متخصص مشکل داریم و کادر درمان با شیفت شبانه روزی و کار اضافه مشکلات را حل می‌کنند و این امر می‌تواند حتی از توان مدیریتی بهترین مدیر استان هم خارج باشد.

وی عنوان کرد: در استان قزوین از نظر برخورداری از مراکز درمان و پیشگیری از سرطان جایگاهی در کشور نداریم.

محمدبیگی اظهار کرد: به لحاظ تعداد پژوهشکده و دانشکده از وضعیت خوبی برخوردار نیستیم و حتی دانشکده داروسازی نداریم؛ این درحالی است که بزرگترین و معروف‌ترین واحدهای داروسازی و صنایع غذایی کشور در این استان واقع شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی با حمایت تمام مسئولان و وزارت‌خانه بتواند ادامه دهنده اقدامات گذشته بوده و منشأ اثر خدمات جدید و جبران کننده ضعف‌ها و عقب ماندگی‌ها باشد.

انتهای پیام/
استان قزوین بودجه سلامت مجلس شورای اسلامی کریدور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر