کد خبر: 1155937 A

همزمان با هفته کتابخوانی انجام می‌شود؛

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی حدود 120 برنامه با محوریت‌های مختلف در سطح استان برگزار خواهد.

به گزارش ایلنا، مژده اروجی با اشاره به اهمیت کتاب در پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت انس با کتاب  و توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در حوزه کودک و نوجوان از اهداف و فعالیت‌های بنیادی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به شمار می‌آید.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین ادامه داد: هفته کتاب و کتاب‌خوانی فرصتی برای همراهی بیشتر کانون با مخاطبان خود برای ایجاد بستر‌های مناسب برای توسعه و تعمیق فرهنگ مطالعه است.

وی عنوان کرد: اجرای چندین ویژه برنامه ترغیبی استانی از جمله نشست مجازی نقد و بررسی کتاب، برنامه ادبی دو پنجره، برگزاری نشست‌های بحث کتاب با حضور کارکنان کانون، انتشار محتوا در فضای مجازی و سامانه دانش‌آموزی «شاد» و نشست نویسندگان نوجوان خبر از برنامه‌های پیش بینی شده کانون در هفته کتاب و کتابخوانی است.

 این مسئول ادامه داد: محوریت این برنامه‌ها، تلاش برای تبیین اهمیت و جایگاه کتاب‌خوانی در پیشرفت جامعه و افزایش آگاهی، تقویت اندیشه و بینش فردی، بالندگی فکری و رشد اجتماعی درکودکان و نوجوانان است.

وی با اشاره به رونق افزایی مراکز فرهنگی و هنری با دعوت از دانش‌آموزان مدارس با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی، در هفته کتاب گفت: 40 عنوان از فعالیت‌های کانون در مراکز 22 گانه استان، بر پایه  کتاب و کتابخوانی اجرا می‌شود که این هفته  فرصت  بازنگری و ارتقا چگونگی اجرای این فعالیت‌ها برای برخورداری بهتر و بیشتر جامعه هدف و پیشبرد اهداف فرهنگی کانون است.

اروجی گفت: مراکز فرهنگی و هنری استان نیز در حال رایزنی برای توسعه فعالیت‌های کتابخوانی استان با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین  هستند، از جمله مربیان مسئول مراکز فرهنگی و هنری شماره یک و دو تاکستان که پیشنهاد طرح کتابخوانی در کلوپ‌ها و کافه‌های این شهرستان را با شهردار و فرماندار تاکستان مطرح کرده‌اند.

انتهای پیام/
استان قزوین جامعه رشد فضای مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر