کد خبر: 1153995 A

معاون دادگستری استان خبر داد:

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین گفت: برای ساماندهی مشاورین املاک و ممانعت از فعالیت بنگاه‌های غیرمجاز بانک جامع اطلاعاتی از این صنف تهیه شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، علی فولیان در جلسه پیشگیری از وقوع جرایم و دعاوی که صبح امروز در کانون وکلای دادگستری برگزار شد، گفت: عدم آشنایی مشاوران املاک با دانش حقوقی باعث ایجاد پرونده‌های قضایی می‌شود؛ از این رو از این پس فعالیت بنگاه‌های املاک ساماندهی می‌شود.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین ادامه داد: تعرفه خارج از نرخ تعیین شده، فروش مال غیر و تنظیم قرارداد هایی که بندهای آن مبهم است، ایجاد پرونده‌های قضایی را در پی دارد.

این مقام قضایی استان قزوین بیان کرد: برای کاهش تخلفات، برگزاری دوره‌های آموزشی با هماهنگی دستگاه‌های متولی ضرورت دارد؛ همچنین لازم است اطلاعات حقوقی جامعه نیز افزایش پیدا کرده و معاملات رسمی را در دفترخانه‌ها ثبت کنند تا ورودی پرونده‌های قضایی کاهش پیدا کند.

وی عنوان کرد: برای از بین رفتن تخلفات در پیش فروش آپارتمان، لازم است دستکاه‌های متولی طبق قانون به تکالیف خود در این حوزه عمل کرده و قوانین موجود برای عموم جامعه اطلاع رسانی شود.

فولیان ادامه داد: برای پیشگیری از تشکیل پرونده قضایی در حوزه املاک و محکومیت‌های مالی، ایجاد سامانه سجل برای استعلام برخط محکومیت‌های مالی اشخاص در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: شناسایی جرایم اولویت دار استان، عوامل آن و حذف  عوامل جرم‌زا از ضروریاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فولیان گفت: در حال حاضر سرقت، مواد مخدر، اعتیاد و خشونت در صدر جرایم استان قرار دارد که دستکاه قضا نسبت به آن‌ها دغدغه‌مند است، رسانه‌ها نیز در پیشگیری از این جرایم نقش دارند و می‌توانند با آگاه سازی جامعه به این امر کمک کنند.

انتهای پیام/
استان قزوین پیشگیری از وقوع جرم جامعه قانون دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر