کد خبر: 1151677 A

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان وبلوچستان از جمع آوری افزون بر ۱۴۰‌ هزار متر معکب شن و ماسه از سطح محورهای ارتباطی حوزه سیستان در هفت ماهه سالجاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، ایوب کرد اظهار داشت: قطع جریان آب رودخانه هیرمند و خشک شدن تالاب بین المللی هامون سبب افزایش بادهای موسمی ۱۲۰ روزه منطقه به ۱۸۰ روز و در نتیجه آن حرکت شن های روان و بروز طوفان های شدید گرد و خاک در بیشتر روزهای سال در منطقه سیستان شده است که این امر علاوه بر بروز مشکلات فراوان برای شهروندان در برخی ایام سال کاهش دید افقی و مسدود شدن مسیرهای ارتباطی منطقه را به همراه داشته است.

وی ادامه داد: راهداران حوزه سیستان در گرمای سوزان تابستان  و طوفان‌های های شدید منطقه با سرعت بیش از ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت در بیشتر روزها با از خودگذشتگی و دور از خانواده به‌صورت شبانه روزی با اکیپ‌های ویژه در سطح جاده‌ها به فعالیت پرداختند تا شهروندان استان بدون دغدغه و با خیال آسوده در مسیر های ارتباطی منطقه تردد کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: حجم گسترده شن و ماسه و شدت سرعت طوفان های منطقه سبب بروز خسارت افزون بر ۷۰ میلیارد ریال به ۱۹ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات سنگین راهداری حوزه سیستان شد.

 

انتهای پیام/
استان سیستان و بلوچستان جاده خانواده راهداری و حمل و نقل جاده محورهای مواصلاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر