کد خبر: 1151601 A

فرماندار قصرشیرین:

فرماندار قصرشیرین گفت: صادرات کالا و مبادلات تجاری از صبح امروز سه شنبه ۱۱ آبان ماه پس از ۶ روز و پایان اعتصاب رانندگان کامیون‌های عراقی در مرز رسمی پرویزخان از سرگرفته شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرادعلی تاتار گفت: رانندگان کامیون‌های عراقی به دلیل مشکلات صنفی و اعتراض به نصب ایکس ری از روز چهارشنبه هفته قبل (پنجم آبان)  اعتصاب کرده بودند که این کار باعث توقف صادرات در این مرز شده بود.

وی افزود: اعتصاب رانندگان عراقی و بسته شدن آن طرف مرز باعث توقف صادرات از کشورمان به منطقه اقلیم کردستان عراق در مرز پرویزخان شده بود که از صبح امروز با شکسته شدن اعتراض و اعتصاب رانندگان عراقی شاهد حمل و بارگیری کالاهای صادراتی در مرز رسمی پرویزخان هستیم.

تاتار اضافه کرد: عراق اخیرا دستگاه ایکس ری در ورودی مرز پرویزخان به این کشور به منظور بررسی کالاهای وارداتی نصب کرده که وجود دستگاه ایکس ری باعث نارضایتی تجار عراقی و ماشین‌های حمل بار شده بود و  علت اعتصاب رانندگان عراقی نیز همین موضوع بود.

فرماندار قصرشیرین گفت: بر اساس وضع این قانون، بررسی هر کامیون کالا از طریق ایکس ری، رانندگان و یا صاحبان کالا باید مبلغ ۳۰ دلار پرداخت کنند که این باعث شده از روز گذشته رانندگان کامیون ها را رها کرده  و بار جابه جا نکنند از این رو مرز بسته شده و ۳۰۰ تا ۴۰۰ کامیون عراقی در اعتراض به وجود ایکس ری دست به اعتصاب زده‌اند.

تاتار ادامه داد: در شرایط عادی روزانه ۸۰۰ تا یک هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون محموله و کالای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به عراق صادر می‌شود که اولویت برای ترخیص با محموله‌های میوه و تره بار و کالاهای فاسد شدنی است.

انتهای پیام/
صادرات کالا اعتصاب رانندگان مرزپرویزخان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر