کد خبر: 1151527 A

رئیس اداره خزانه‌داری شهرداری رشت از تفکیک حساب‌های درآمدی مناطق شهرداری خبر داد و گفت: تمرکززدایی، افزایش نظارت‌ها و ایجاد شفافیت از مهمترین اقدامات اداره خزانه‌داری است.

به گزارش ایلنا از رشت، مصطفی رحیمی برخی از فعالیت‌ها و اقدامات واحد خزانه‌داری شهرداری رشت را برشمرد و اظهار داشت: تفکیک حساب‌های درآمدی هر کدام از مناطق شهرداری رشت یکی از اقداماتی است که توسط اداره خزانه‌داری شهرداری رشت به انجام رسیده است.

رئیس اداره خزانه‌داری شهرداری رشت مهمترین کارکردهای تفکیک حساب‌های درآمدی مناطق را واریز منابع درآمدی هر منطقه در حساب درآمدی مربوط به خود منطقه اعلام کرد و افزود: با این کار یکی از اهداف مهم شهرداری رشت در بخش تمرکز زدایی واریزی‌ها تحقق پیدا می‌کند.

رحیمی مغایرت‌گیری سیستمی حساب‌ها در خود منطقه را از دیگر کارکردهای برنامه تفکیک حساب‌های درآمدی مناطق ذکر کرد و یادآور شد: از این پس هر کدام از مناطق شهرداری رشت قادر خواهند بود، حساب‌ها را به شکل روزانه و همانند بانک‌ها رؤیت کنند.

وی انجام گزارش گیری تجمیعی از سطح مناطق و مشخص شدن درآمدهای مناطق به صورت روزانه را از دیگر اهداف این اداره خواند و بیان داشت: تفکیک حساب‌های درآمدی مناطق در راستای تهیه داشبورد مدیریتی برای شهردار و سایر مدیران تصمیم‌ساز شهرداری عملیاتی می‌شود.

رئیس اداره خزانه‌داری شهرداری رشت با بیان اینکه اداره خزانه‌داری به جهت مدیریت یکپارچه هزینه‌های شهرداری شکل گرفته است، افزود: علاوه بر بحث افزایش نظارت‌ها و کنترل در حوزه مدیریت بودجه، تمامی فرآیند مربوط به تخصیص اعتبارات، درآمدها و هزینه‌ها به شکل شفاف انجام می‌شود 

رحیمی عملیاتی کردن تمام فرآیندها، ساز و کارها و برنامه‌های آینده خزانه‌داری را مورد تاکید قرار داد و ابراز داشت: ایجاد شفافیت، عدالت در توزیع خدمات و تحقق عدالت شهروندی از جمله تبعات مثبت اجرای هر چه بهتر برنامه‌های اداره خزانه‌داری شهرداری رشت است.

انتهای پیام/
شهرداری داری تمرکز زدایی شهرداری رشت مدیریت بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر