کد خبر: 1151504 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد:

کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، کبری رفیعی گفت: امروز برای مناطقی از آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، ارتفاعات زنجان، قزوین، تهران و گاهی البرز بارش پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد و در شهر‌های تهران، کرج، اصفهان و مشهد با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: فردا در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، همدان، زنجان و بخش‌هایی از کرمانشاه، ایلام، لرستان، مرکزی، قزوین، البرز، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد‌های شدید رخ می‌دهد و طی این مدت در مناطق سردسیر و مرتفع بارش‌ها به شکل برف خواهند بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: روز پنجشنبه بارش‌ها را در استان‌های ساحلی خزر، مناطق شمال غرب و غرب کشور، اصفهان، تهران، خراسان شمالی، مناطق شمال و شرق خراسان رضوی، ارتفاعات و غرب استان سمنان، مناطقی از یزد، خوزستان، ایلام، کهکیلویه و بویراحمد، قزوین و البرز ادامه پیدا می‌کند که به شکل رعدوبرق و رگبار باران خواهد بود و گاهی وزش باد در این مناطق شدید می‌شود.

رفیعی اظهار کرد: با توجه به شدت بارش‌ها روز چهارشنبه برای آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، گیلان، همدان، کرمانشاه، کردستان و زنجان و همچنین طی روز پنجشنبه نیز علاوه بر شمال غرب و سواحل برای خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، کردستان، لرستان، همدان، قم، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری غرب سمنان، قزوین، البرز، تهران و شرق کرمانشاه احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، آب گرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید به ویژه در گذرگاه‌های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

وی ضمن اشاره به اینکه از روز پنجنشنبه تا شنبه در نیمه شمالی کشور دمای هوا حدودا بین ۶ تا ۱۲ درجه کاهش پیدا می‌کند، توضیح داد: آب‌های خلیج فارس طی روز‌های پنجشنبه و جمعه مواج و متلاطم خواهند بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی در خصوص آخرین وضعیت آب‌وهوایی تهران بیان کرد: آسمان تهران امروز صاف تا قمستی ابری است و گاهی نیمه ابری می‌شود و غبار محلی دارد. بیشینه دمای پایتخت امروز به ۲۵ و کمینه دمای آن به ۱۴ درجه می‌رسد.

انتهای پیام/
استان کشور جاده خلیج فارس سازمان هواشناسی سمنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر