کد خبر: 1150173 A

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان خبر داد؛

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از انجام واکسیناسیون نوبت نخست برای ۷۳ درصد و نوبت دوم برای ۱۱ درصد از دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال این منطقه خبر داد.

به گزارش ایلنا از کاشان، مهدی دلاوری افزود: ۳۴ هزار و ۲۹۸ دانش‌آموز در۲ دوره آموزش متوسطه اول و دوم در جمعیت هدف برای دریافت واکسن قرار دارند که تاکنون ۲۵ هزار و ۱۶۶ نفر از آنان برای دریافت واکسن نوبت اول و ۲ هزار و ۶۹۲ دانش‌آموز برای نوبت دوم مراجعه کرده‌اند.

این پزشک ادامه داد: در بازگشایی مدارس به عنوان یکی از مکان‌های تجمعی، فراهم شدن شرایط لازم برای حفظ سلامت فرهنگیان، دانش‌آموزان و سایر کارکنان به منظور کاهش مواجهه و قطع زنجیره بیماری کووید ۱۹ از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون بهداشت و سخنگوی سخنگوی مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: افزون بر توصیه‌های بهداشتی، غربالگری روزانه دانش‌آموزان و کارکنان مدرسه‌ها نیز باید به لحاظ وجود علایم بیماری انجام و به خانواده‌ها و کارکنان آموزش داده شود تا معلم یا دانش‌آموز مبتلا یا مشکوک به کرونا در مدرسه حضور نیابد.

دلاوری، فاصله‌گذاری اجتماعی در همه مکان‌ها را ضروری دانست و گفت:شمار دانش‌آموزان در کلاس‌ها باید با احتساب یک و نیم متر فاصله و ۲.۲۵ متر مساحت برای هر نفر در نظر گرفته شود.

 

انتهای پیام/
دانش آموزان دانشگاه علوم پزشکی سلامت معاون واکسیناسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر