کد خبر: 1149604 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد؛

رئیس هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی اشتهارد گفت: میثم نیک نژاد، مدیرعامل این شرکت در شهرک صنعتی اشتهارد، درخواست استعفای خود را یک ماه گذشته به هیات مدیره ارائه کرد که اوایل آبان ماه جاری با استعفای وی موافقت شد.

حبیب الله هنرمندپور در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با استعفای مدیرعامل شرکت خدماتی شهرک صنعتی اشتهارد اظهار داشت: با توجه به درخواست استعفا از طرف میثم نیک نژاد در تاریخ سوم مهر ماه سال جاری، یک ماه بعد در تاریخ ۴ آبان، هیات مدیره با این استعفا موافقت کرد و بعد از ابلاغ استعفا، هیات مدیره نسبت به انتخاب و معرفی مدیرعامل جدید اقدام می کند.

وی از دلایل این استعفاء اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: معمولا فردی که درخواست استعفا می کند، به دلایل شخصی خودش را هم راستای تعاملات و اختیارات مجموعه  نمی بیند.

این مسئول تصریح کرد: هیات مدیره، مدیرعاملی را انتخاب می کند که کارهای مصوب هیات مدیره را اجرا کند. اگر این امور در چارچوب خود انجام شد، کارها به خوبی پیش می رود اما اگر خللی در مصوبات هیات مدیره ایجاد شود، تعاملی برقرار نخواهد بود. گاهی این افراد استعفا می دهند که موافقت هیات مدیره را برای تحقق امور دلخواه خود جلب کنند اما اگر هیات مدیره نسبت به مصوبات خود اصرار داشته باشد با استعفا موافقت می شود.

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک صنعتی اشتهارد گفت: امور اجرایی در زمان حضور مدیرعامل قبل، معطل مانده بود و به همین دلیل با این استعفا موافقت کردیم و در حال حاضر مدیران اجرایی در نبود مدیرعامل به کار قبل ادامه می دهند و مشکلی بابت این امور در شهرک ایجاد نشده است.

هنرمندپور در مورد تعیین مدیرعامل جدید اظهار داشت: در حال حاضر نماینده ای از طرف هیات مدیره تعیین شده و در اولین فرصت فرد مورد نظر از طرف هیات مدیره انتخاب و معرفی شود.

وی در ادامه با اشاره به واحدهای فعال شهرک صنعتی اشتهارد گفت: این شهرک حدود ۲هزار واحد تولیدی دارد که از این تعداد بالغ بر ۷۰درصد فعال و نیمه فعال است و ۳۰درصد در حال تاسیس و توسعه و گرفتن مراحل اجرایی است.

هنرمندپور افزود: حدود ۳۵ هزار نفر پرسنل اعم از نیروی کارشناس و خدمه با ثبت قرار داد و پرداخت بیمه در شهرک صنعتی اشتهارد مشغول فعالیت هستند. علاوه بر اشتغال غیر مستقیم که رقم بالایی را دربر می گیرد، حدود ۵۰ هزار نفر نیز در اشتغال حاشیه ای مانند پیمانکاران، سازندگان فنی، مالکان تجهیزات و رانندگان وسایل سنگین در این شهرک صنعتی فعالیت دارند.

این مسئول در ارتباط با مشکلات جاری واحدهای تولیدی تصریح کرد: مشکلاتی واحدهای تولیدی و صنعتی را تهدید می کند که ناشی از نداشتن زیر ساخت مناسب است به عنوان مثال قطعی برق در تابستان گذشته برای صنعت محدودیت های بسیاری داشت و هزینه ای در تولید ایجاد کرد که در قیمت تمام شده و هزینه های سربار تولید تاثیر گذاشت. امیدواریم با حمایت و درایت دولت جدید این معضلات و مشکلات مرتفع شود و منجربه گرفتاری بیشتری برای تولید و صنعت نشود. 

هنرمندپور به مشکلات دیگر شهرک اشتهارد اشاره کرد و گفت: زیرساخت و امکانات این شهرک بعد از جدا شدن از تهران و استان شدن البرز، از نظر تاسیسات زیرساخت و امکانات با مشکلاتی روبرو شد که برای‌ جبران آن تا کنون پیگیری هایی شده است و شورای تامین مواردی چون تاسیس تصفیه‌خانه، گرفتن سهمی از آب شرب و موارد دیگر تصویب شد.

رئیس هیات مدیره شرکت شهرک صنعتی اشتهارد در ارتباط با مصوبه هیات دولت در مورد معافیت مالیاتی واحدهای تولیدی شعاع ۱۲۰ کیلومتری اظهار داشت: واحدهای تازه تاسیس مشکل ندارند ولی واحدهایی که شروع فعالیتشان در فاصله زمانی قطع و وصل این معافیت بود از این قانون محروم شدند. مکاتباتی انجام شده ولی تا کنون به نتیجه نرسیده است.

انتهای پیام/
میثم نیک نژاد رئیس هیات مدیره شرکت خدماتی شهرک صنعتی اشتهارد حبیب الله هنرمندپور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر