کد خبر: 1149405 A

مدیرکل میراث فرهنگی البرز:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز گفت: گردشگری و صنایع دستی یک موضوع فرابخشی است و هر چه تعداد افراد و مجموعه‌های فعال در این عرصه را بیشتر کنیم به توسعه گردشگری و صنایع دستی کمک کرده‌ایم.

به گزارش ایلنا از البرز، فریدون محمدی بعدازظهر روز چهارشنبه ۵ آبان در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی های صنایع دستی و گردشگری استان های البرز و قزوین که در پارک ملی ایران کوچک برگزار شد، بیان کرد: امروز کشور ما به سمتی و سویی حرکت می‌کند که مطالبه‌گری ها در بخش های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است، در نتیجه دستگاه‌های متولی در این زمینه نیز نقش آفرینی بیشتری خواهند داشت.

وی ادامه داد: در کنار سازمان‌هایی که در گذشته در این زمینه وارد شده‌ اند دستگاه‌های دیگر هم اکنون عهده دار نقشی شده اند.

وی افزود: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی در این حوزه مهم ورود کرده و در بخش گردشگری و صنایع دستی زحمات زیادی را متقبل شده است که جای قدردانی دارد.

وی ادامه داد: اتاق بازرگانی البرز در برگزاری چنین برنامه‌هایی همیشه فعال بوده و در حوزه صنایع دستی و گردشگری کمیسیون گردشگری و اقتصاد هنر اتاق بازرگانی البرز و همکاران آنها به عنوان متولیان بخش خصوصی کارهای زیادی را پیش برده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز ادامه داد: گردشگری و صنایع دستی یک موضوع فرابخشی است، بی‌شک تعداد متولیانی که می‌توانند در این حیطه نقش آفرینی داشته باشند زیاد است و هر چه تعداد افراد و مجموعه‌های فعال در این عرصه را بیشتر کنیم به توسعه گردشگری و صنایع دستی کمک کرده‌ایم.

وی عنوان کرد: بی شک در این عرصه تشکل‌ها و انجمن‌های میراث فرهنگی،  صنایع دستی و گردشگری نقش مهم تری دارند که البته تعداد آنها در استان‌های البرز و قزوین کم نیست و امروز نیز در این مراسم و برگزاری نمایشگاه توانمندی ها حضور دارند.

محمدی با این توضیح که استان های البرز و قزوین نقاط مشترک زیادی دارند و می توانند مقصد بسیاری از گردشگران  داخلی و خارجی باشند، بیان کرد: می خواهیم با اداره کل میراث فرهنگی قزوین بسته‌های مشارکتی سفر برای جذب هر چه بیشتر گردشگران را پیش ببریم، امیدواریم همکاری‌های مشترک اتاق بازرگانی استان‌های البرز و قزوین هم در این زمینه بیشتر شود.

انتهای پیام/
مدیرکل گردشگری البرز نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی البرز و قزوین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر