کد خبر: 1148354 A

۲ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد طی شبانه روز گذشته جان باختند.

به گزارش خبرنگار  ایلنا از یاسوج، متاسفانه ۲ بیمار مبتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته جان خود را از دست دادند تا شمار قربانیان این ویروس منحوس در استان کهگیلویه و بویراحمد به ۹۸۱ نفر افزایش پیدا کند.

هم اکنون ۲۲۱ بیمار در بیمارستان‌های این استان بستری که ۱۰۰ نفر مبتلای قطعی و ۱۳ نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

۷۶ هزار و ۶۷۰ نفر بهبود یافته گزارش شده و از ۴۸۶ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت که شامل تست‌های PCR هستند حدود ۳۸ درصد موارد مثبت و بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد بوده است.

بیماری کرونا و قدرت کُشندگی این بیماری را باید مردم استان کهگیلویه و بویراحمد جدی بگیرند و از عادی انگاری و بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی جدا خودداری کنند.

استفاده از ماسک، شرکت نکردن در تجمعات، دورهمی‌ها و نرفتن به سفر‌های غیرضروری و حضور نیافتن در مکان‌های پر خطر مثل مراکز بهداشتی و درمانی، آرامستان ها، بوستان‌ها و بازار ضروری است.

کسانی که تاکنون واکسن نزده اند هر چه سریع‌تر به مراکز واکسیناسیون استان مراجعه تا چنانچه گرفتار کرونا شوند شدت بیماری در آن‌ها کمتر شده و از سویی احتمال بستری شدن را کاهش داده تا مرگ و میر کرونایی در استان کهگیلویه و بویراحمد به حداقل برسد.  

 

انتهای پیام/
کرونا یاسوج مرگ کرونایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر