کد خبر: 1147363 A

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جغتای از نیاز تامین اعتبار برای اجرای ۷۰ کیلومتر کمربند حفاظتی اراضی ملی در شهرستان جغتای خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، علی دستورانی گفت : هدف از احداث و اجرای کمربند حفاظتی ، جلوگیری از سوء استفاده سودجویان و متصرفین اراضی ملی است.

وی افزود: در این شهرستان تاکنون بالغ بر ۵۱ کیلومتر کمربند حفاظتی و با استفاده از بنچ مارک در پلاک های قلعه نو، حاجی آباد، افراشیان ، جعفرآباد ، الله آباد، شهرستانک؛ خسرو شیر، گَفت، جبله و تخته زو اجرا شده است.

دستورانی با اشاره به اهمیت حفظ و حراست از اراضی ملی گفت: احداث کمربند حفاظتی علاوه بر کمک مؤثری که به ارتقاء سطح حفاظت از اراضی ملی می کند موجب کاهش دعاوی و مشکلات حقوقی مردم نیز می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی آبخیزداری شهرستان جغتای افزود: برای احداث ۷۰ کیلومتر کمربند حفاظتی نیازمند ۷ میلیارد ریال اعتبار هستیم که در صورت تأمین آن، امر حفاظت از عرصه های منابع طبیعی شهرستان در شرایط مطلوبی قرار می گیرد.

نامبرده یادآور شد شهرستان جغتای ۱۷۵ هزار هکتار مساحت دارد که ۱۳۳ هزار هکتار آن را اراضی ملی تشکیل می دهد و لذا ضرورت اجرای کمربند حفاظتی در پلاک های بحرانی امری اجتناب ناپذیر است.

انتهای پیام/
رئیس اداره منابع طبیعی شیر مشکلات منابع طبیعی منابع طبیعی و آبخیزداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر