کد خبر: 1145883 A

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت:حمل کالای اساسی به این استان طی ۶ ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، محمدعلی خانی گفت: طی ۶ ماهه نخست امسال ۸۶۱ هزار و ۷۴۰ تن کالای اساسی از بنادر چهار گانه کشور به خراسان رضوی حمل شده است که این رقم در مدت مشابه پارسال ۷۲۴ هزار و ۷۰۶ تن بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش بارندگی و تولید محصولات کشاورزی امسال حجم انبوهی از کالای اساسی همچون گندم و نهاده دامی وارد بنادر کشور شد.

رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی گفت: از مجموع ۸۶۱ هزار تن کالا ۳۵۱ هزار تن از بندر امام خمینی(ره) خوزستان، ۳۰۵ هزار تن کالا از بندر شهید رجایی هرمزگان، ۱۵۵ هزار تن بار از بندر چابهار سیستان و بلوچستان و ۵۰ هزار تن کالا نیز از بندر امیرآباد مازندران به این استان حمل شده است.

خانی افزود: نهاده های دامی به میزان ۴۲۳ هزار تن شامل ذرت دامی، کنجاله سویا، جو و گندم دامی و سایر اقلام بیشترین سهم را در کالای اساسی حمل شده به استان داشته اند.

وی اضافه کرد: پس از نهاده های دامی به ترتیب شکر به میزان ۱۷۹ هزار تن، برنج با ۶۳ هزار تن، گندم با ۵۱ هزار تن، روغن به مقدار ۴۵ هزار تن و سایر اقلام در رده های بعدی واردات کالای اساسی به استان است.

سالانه حدود ۳۰ میلیون تن کالای داخلی به وسیله ۲۹ هزار دستگاه ناوگان باری با همت ۴۲ هزار راننده در خراسان رضوی جا به جا می‌شود.

انتهای پیام/
حمل و نقل خراسان رضوی راهداری و حمل و نقل جاده شکر چابهار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر