کد خبر: 1145537 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: متاسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم از ظرفیت تاریخی قزوین آنطور که باید بهره ببریم، امروز این استان بیشتر با چهره صنعتی قزوین شناخته می‌شود در حالی که چهره فرهنگی و هنری قزوین ارزشمندتر است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، هدایت الله جمالی پور در آیین اختتامیه ششمین دوسالانه ملی خوشنویسی ایران و بزرگداشت عماد الکتاب که عصر امروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در عمارت چهلستون برگزار شد، گفت: قزوین یکی از پایگاه‌های مهم فرهنگ و هنر کشور بوده و ظرفیت بسیار بزرگی را در این حوزه دارا است و حدود هشت هزار سال تاریخ و تمدن را در خود جای داده و یک دوره نیز پایتخت بوده است.

استاندار قزوین ادامه داد: بزرگان زیادی در قزوین پرورش یافته و در خلق آثار مختلف و توسعه علمی و فرهنگی نقش مهمی را ایفا کردند و اصفهان امروز مدیون قزوین است، چرا که پایتخت از قزوین به این شهر منتقل شده و آثار تمدنی را با خود به همراه برد.

نماینده عالی دولت در استان قزوین افزود: طی دو سال تلاش‌های زیادی شد تا بعد فرهنگی و تاریخی و تاثیر آن در اقتصاد مورد توجه قرار گیرد که البته کرونا این امر و معرفی قزوین را با تاخیر مواجه کرد.

وی عنوان کرد: عالمانی در حوزه خوشنویسی در استان به عنوان پایتخت خوشنویسی ایران پرورش یافته‌اند که امروز به اساتید و هنرمندان به نام و برجسته کشور تبدیل شده‌اند.

جمالی پور اظهار کرد: امیدواریم حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان نتایج مثبتی را به همراه داشته باشد؛ چرا که استان قزوین از نظر امکانات فرهنگی در فقر به سر می‌برد و تالار شهر قزوین پیشرفت فیزیکی پایینی داشته و به دلیل شرایط اقتصادی این مجموعه همچنان در غربت به سر می‌برد و امیدواریم در دولت جدید شاهد به سامان رسیدن این مجموعه باشیم.

وی ادامه داد: گاهی شرمنده هنرمندان استان می‌شویم، چرا که حتی از حداقل امکانات و بیمه نیز بهره‌مند نیستند و لازم است از این هنرمندان در زمینه‌های مختلف حمایت کنیم.

نماینده عالی دولت در استان قزوین بیان کرد: می‌توان با خریداری آثار هنرمندان از آن‌ها حمایت کرد و این امر به بودجه مالی نیاز دارد که امیدواریم با دیدگاهی که دولت دارد و بر حوزه فرهنگ توجه می‌کند شاهد اتفاقات مثبتی در این امر باشیم.

انتهای پیام/
اصفهان ایران علمی و فرهنگی فرهنگی و هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر