کد خبر: 1145405 A

مدیر عامل آب منطقه‌ای خبر داد:

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از اجاره چاه‌های کشاورزی همدان با هدف تامین آب شرب خبر داد.

به گزارش ایلنا از همدان، منصور ستوده اظهار کرد: با توجه به مشکل خشکسالی و بحران کم آبی جلسات متعددی با مجموعه جهاد کشاورزی همدان و مسئولان مربوط برگزار شد که در این راستا تصمیم بر اجاره چاه های کشاورزی گرفته شد.

وی افزود: برای روستاییان و کشاورزانی که در این راستا همکاری داشته باشند امتیازاتی برای کشاورزان در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در این جلسه دادستان همدان، مدیر کل مدیریت بحران استانداری همدان، فرماندار همدان، مسئولین شرکت آب و فاضلاب و سایر ارگان‌های مربوط حضور داشتند، گفت: اجاره چاه‌های کشاورزی همدان برای تامین آب شرب در دستور کار است که در این راستا تا کنون ۲۷ حلقه چاه کشاورزی  شناسایی شده است.

ستوده یادآور شد: از این تعدا ۱۶ حلقه چاه نیز مورد موافقت کشاورزان قرار گرفته که تا کنون ۶ مالک برای عقد قرارداد به آبفا مراجعه کرده‌اند همچنین آب این چاه‌ها وارد مدار شبکه توزیع شرب شده است.

وی با بیان اینکه با مابقی کشاورزان در حال رایزنی برای اجاره چاه‌ها هستیم، گفت: برای کشاورزان امتیازاتی از قبیل مساعدت با تغییر و اصلاح نام پروانه‌های بهره‌برداری، تسریع در صدو مجوزهای مورد نیاز کشاورزان، افزایش قدرت منصوبات چاه و مساعدت در شارژ کارت چاه‌های مجهز به کنتور هوشمند را برای این کشاورزان در پیش خواهیم گرفت.

انتهای پیام/
جهاد کشاورزی کشاورزی دادستان همدان منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر