کد خبر: 1142912 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد ؛

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: سه هزار و ۹۹۷ مورد بازرسی در ۶ ماهه نخست امسال از کارگاه های مشمول قانون کار استان با هدف صیانت از نیروی کار و منابع مادی انجام شده است.

به گزارش ایلنا از همدان، احمد توصیفیان افزود: استان همدان دارای ۱۶ بازرس کار است که این افراد امسال ۲ هزار و ۸۱۳ بازرسی ادواری و یک هزار و ۱۸۴ بازرسی موردی از واحدهای کارگری انجام دادند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه امروزه بحث پیشگیری از حوادث و پیروی از آئین‌ نامه‌های قانونی یک هدف نهایی در بازرسی کار به شمار می­‌رود اظهار داشت: این مقوله در کاهش هزینه‌های اضافی ناشی از حوادث مؤثر است و از سویی به دلیل منافع بلندمدت اقتصادی و اجتماعی از جمله حفظ نیروی کار، قدرت تولید و کیفیت، باعث ایجاد انگیزه در کارفرمایان و ایجاد امنیت شغلی می­‌شود.

توصیفیان، بازرسی کار را وظیفه و مسئولیتی خطیر دانست و گفت: همکاادث و پیروی از آئین‌ نامه‌های قانونی یک هدف نهایی در بازرسی کار به شمار می­‌رود اظهار داشت: این مقوله در کاهش هزینه‌های اضافی ناشی از حوادث مؤثر است و از سویی به دلیل منافع بلندمدت اقتصادی و اجتماعی از جمله حفظ نیروی کار، قدرت تولیدری نزدیک بین بازرسان کار، کارگران و کارفرمایان می تواند در اجرای قوانین کار و اعمال آن در کارگاه ها و بررسی مشکلات و ارائه راهکار به منظور بهبود شرایط کار و اطلاع رسانی در خصوص توجه به الزامات قانونی، محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: حدود ۹۰ درصد حوادث ناشی از کار به علت رفتارهای غیر ایمن و خطاهای انسان روی می دهد بنابراین مهم ترین و اساسی ترین راه افزایش رفتارهای ایمن و کاهش رفتارهای غیر ایمن، آموزش کارگران و کارفرمایان در زمینه ایمنی و بهداشت کار است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان تاکید کرد که کارفرمایان داشتن مسئول ایمنی و انجام امور ایمنی را به عنوان یک هزینه نبینند بلکه به عنوان یک سرمایه گذاری به آن توجه کنند.

 

 

انتهای پیام/
استان همدان قانون کار کار و رفاه اجتماعی نیروی کار بهداشت کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر