کد خبر: 1142515 A

رئیس جهاد کشاورزی استان خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: طی نیمه نخست سال جاری ۱۳ پروانه تاسیس در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی صادر شد که با راه اندازی آن‌ها جهش قابل توجهی در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی استان قزوین اتفاق خواهد افتاد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، فاطمه خمسه گفت: با بهره‌برداری از ۶ واحد تولیدی در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در نیمه نخست امسال، ۲۳ هزار و ۷۵۰ تن به ظرفیت فرآوری محصولات کشاورزی استان افزوده شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: این واحدهای تولیدی در مجموع توان جذب ۴۲ هزار و ۸۱۰ تن مواد خام کشاورزی در سال را دارند.

وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی این واحدهای تولیدی بیش از ۵۷۱ میلیارد ریال هزینه شده است، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این واحدها، ۱۳۹ نفر اشتغال مستقیم در سطح استان ایجاد شد.

این مسئول در ادامه به صدور ۱۳ پروانه تاسیس در حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در همین مدت اشاره کرد و اظهار کرد: این مجوزها در زمینه تولید انواع دانه‌های روغنی گیاهی، بسته‌بندی خشکبار، خوراک آماده دام و طیور و انبار ذخیره‌سازی و نگهداری محصولات کشاورزی صادر شده است و قادر خواهند بود یک میلیون و ۱۰۶ هزار و ۲۴ تن انواع محصولات خام کشاورزی را جذب کنند.

وی با بیان اینکه این واحدها در مجموع ظرفیت تولید، فرآوری و بسته‌بندی ۵۷۶ هزار و ۳۰ تن انواع محصولات کشاورزی را خواهند داشت، گفت: با راه‌اندازی و بهره‌برداری از این واحدهای تولیدی، جهش قابل توجهی در زمینه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی استان قزوین اتفاق خواهد افتاد.

خمسه با اشاره به اینکه برای تاسیس این واحدهای تولیدی ۳۳ هزار و ۳۹۱ میلیارد ریال سرمایه ثابت جذب استان خواهد شد، تصریح کرد: با بهره‌برداری از این واحدها زمینه اشتغال ‌مستقیم برای ۲ هزار و ۳۰۹ نفر در استان قزوین فراهم می‌شود.

انتهای پیام/
استان قزوین بخش کشاورزی جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان صنایع تبدیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر