کد خبر: 1140646 A

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی گفت: رفع تصرف بستر رودخانه شهرچای از متصرفان غیرقانونی با حضور مراجع قضایی و نیروی انتظامی در حال انجام است.

به گزارش ایلنا، یاسر رهبردین در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به برنامه آزادسازی مسیر حدود ۳۰ کیلومتری رودخانه و حریم و بستر این مسیر اظهار کرد: برخی افراد در گذشته ساخت و ساز‌هایی را در حدود قانونی رودخانه انجام داده‌اند و با سوء استفاده از عدم آگاهی مردم، امروز با قیمت‌های بسیاری این املاک و باغ‌ها را خرید و فروش می‌کنند.

وی افزود: پس از صدور اخطار‌های لازم، آگهی قانونی و تعیین مهلت اعتراض به آن و عدم ارائه هرگونه اعتراضی، دستور قضایی لازم در اجرای قانون صادر و شرکت آب منطقه‌ای با پشتیبانی دادستان استان و نیروی انتظامی، رفع تصرفات بستر رودخانه را به مساحتی که مطالعه شده آغاز کرده است.

رهبردین گفت: هدف از آزادسازی تصرفات جلوگیری از بروز خسارات جانی و مالی در اثر سیلاب‌های احتمالی و همچنین تسهیل در انتقال جریان آب به دریاچه ارومیه بوده و ضمناً در صورت آزادسازی بستر رودخانه شهرچایی بیش از ۹ میلیون متر مکعب آب در مسیر سد شهرچای تا دریاچه ارومیه صرفه‌جویی می‌شود همچنین با توجه به تغییر رژیم و کیفیت بارشهای استان از وقوع سیلاب و تبعات آتی آن در فصول بارندگی پیشگیری خواهد شد.

 

انتهای پیام/
آذربایجان غربی دریاچه ارومیه صرفه جویی نیروی انتظامی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر