کد خبر: 1139366 A

استاندار البرز:

استاندار البرز از توفیقات استان در مسیر ارتقا شاخص های رشد و توسعه براساس ارزیابی مرکز مدیریت عملکرد بازرسی و مدیریت حقوقی کل کشور از عملکرد استانداری های سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا از البرز، عزیزاله شهبازی با اشاره به رشد البرز در شاخص های توسعه طی 3 سال اخیر، اظهار داشت: بر اساس مستندات ارائه شده، با توجه به اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته، البرز موفق شد از مجموع 2 هزار امتیاز، هزار و 700 امتیاز را از آن خود کند.

وی با بیان اینکه استان در شاخص های اختصاصی و عمومی رشد معناداری را تجربه کرد، ادامه داد: در شاخص های اصلاح ساختار سازمانی، توسعه دولت الکترونیک، مدیریت سرمایه انسانی از میانگین کشوری به طور محسوسی پیشی گرفته ایم.

شهبازی گفت: در شاخص های شفافیت مدیریت مالی، توسعه مشارکت سیاسی، هماهنگی امور اجتماعی، هماهنگی امور اقتصادی طی 3 سال اخیر رشد 100 درصدی را شاهد بودیم.

استاندار البرز افزود: این توفیقات براساس ارزیابی مرکز مدیریت عملکرد بازرسی و مدیریت حقوقی کل کشور از کارنامه استانداری ها، احصا شده که بزودی مشروح آن اطلاع رسانی خواهد شد.

شهبازی با اشاره به آمارهایی که اخیرا از مرکز ملی آمار منتشر شده، گفت: طبق این آمارها نرخ بیکاری البرز در سال 97 حدود 14.7 درصد بوده که این رقم امسال به 9.1 رسید تا شاهد کاهش 5.6 درصدی نرخ بیکاری البرز طی 3 سال تلاش شبانه روزی باشیم.

وی همچنین با بیان اینکه نرخ فلاکت که حاصل نرخ تورم فزاینده و نرخ بیکاری رو به افزایش است، افزود: البرز در کاهش نرخ فلاکت نیز جهش معناداری داشته و اکنون به وضعیت سبز در کشور رسیده است.

شهبازی اضافه کرد: اقدامات بسیاری با توجه به اقتضائات استانی صورت گرفت ولی برای باز کردن گره های بزرگ تر نیز از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و توجه ملی را به کمبودهای استان جلب کردیم.

وی افزود: البرز، استانی مهاجرپذیر است و این رشد فزاینده جمعیت مهاجران، بسیاری از سرانه ها را تحت تاثیر قرار داده ولی مردم این استان لایق بهترین امکانات و زیرساخت ها هستند که با اشراف به این امر با تمام توان برنامه ریزی و اقدام کردیم.

انتهای پیام/
استاندار البرز توسعه البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر