کد خبر: 1137823 A

رئیس جهاد کشاورزی استان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: طی نیمه نخست سال جاری، ۳۲۴ هزار و ۲۷۷ تن انواع نهاده دامی و طیور بین دامداران و مرغداران این استان توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، فاطمه خمسه گفت: طی نیمه نخست سال جاری، ۳۲۴ هزار و ۲۷۷ تن انواع نهاده دامی و طیور بین دامداران و مرغداران این استان توزیع شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین ادامه داد: این میزان نهاده توزیع شده شامل ۶۳ هزار و ۴۱۵ تن جو، ۱۷۸ هزار و ۶۸۸ تن ذرت و ۸۲ هزار و ۱۷۴ تن سویا بوده است.

وی تصریح کرد: ۶۳ هزار و ۲۵۲ تن انواع نهاده دامی به اتحادیه دام، ۱۴ هزار و ۵۳۸ تن به اتحادیه طیور، ۴۹ هزار و ۴۴۱ تن به تعاونی‌های دام، ۲۵ هزار و ۵۵۸ تن به تعاونی‌های طیور، چهار هزار و ۵۰۶ تن به کارخانجات خوراک ، ۶۰ هزار و ۲۱۶ تن به صورت خود خرید به دامداری‌های شیری صنعتی و ۱۰۶ هزار و ۷۶۴ تن نیز به صورت خود خرید به مرغداری‌های استان تحویل شده است.

این مسئول بیان کرد: ۴۵ درصد نهاده ذرت، ۴۲ درصد نهاده سویا و ۱۰۰ درصد نهاده جو در بین اتحادیه و تعاونی‌های وابسته به امور دام توزیع شده و ۵۵ درصد نهاده ذرت و ۵۸ درصد نهاده سویا نیز به اتحادیه و تعاونی‌های طیور استان تحویل شده است.

وی تامین نهاده مورد نیاز برای صنعت دام و طیور را یکی از وظایف اصلی سازمان جهاد کشاورزی برشمرد و گفت: با توجه به اینکه قزوین در صنعت دام و طیور به عنوان یکی از استان‌های فعال در کشور شناخته می‌شود، تامین نهاده مورد نیاز بهره برداران می‌تواند آهنگ رشد و تولید را در استان سرعت ببخشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با تاکید بر اینکه این استان مشکلی در خصوص تامین نهاده‌های دامی ندارد، خاطرنشان کرد: در سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی‌ها با وجود همه تحریم‌ها، دولت مردمی تمام توان خود را به کار گرفته تا نهاده مورد نیاز بهره‌برداران حوزه دام و طیور تامین شود و این اطمینان را به تولیدکنندگان این حوزه در استان می‌دهیم که حمایت از تولیدکنندگان این بخش در سطح استان، همواره از اولویت‌های اساسی سازمان جهاد ‌کشاورزی استان است.

انتهای پیام/
جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان صنعت نهاده های دامی نهاده دامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر