کد خبر: 1136856 A

رئیس جهادکشاورزی نیشابور از توزیع هزار و ٢۵٠ تُن بذر غلات طبقه مادری، گواهی شده و بذر خود مصرف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی فرهمند راد در رابطه با وضعیت توزیع بذر اصلاح شده و خود مصرف کشاورزان گفت: در سال زراعی مقدار ۵٨٠ تُن بذر گندم اصلاح شده و ٢٣٠ تُن بذر گندم خود مصرف جهت توزیع بین کشاورزان تهیه و آماده توزیع شده است.

وی افزود: همچنین در کنار کشت گندم، زراعت جو نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که امسال ٣١٠ تُن بذر اصلاح شده جو و ١٣٠ تُن بذر خود مصرف جهت توزیع بین کشاورزان آماده شده است.

رئیس مرکز جهادکشاورزی بخش بینالود شهرستان نیشابور گفت: امسال، کمی محدودیت در رابطه با تامین بذر اصلاح شده داریم و اولویت تحویل بذر با توجه به اهمیت مکانیزه کردن زراعت پاییزه با کشاورزانی است که با دستگاه بذرکار همدانی و خطی کار کشت و زراعت کشت شده خود را بیمه محصولات می کنند.

محمد عرفانی فر افزود: در کشت سنتی و دستی مقدار بذر مصرفی بین ٢۵٠ تا ٣٠٠ کیلوگرم در هکتار است که این مقدار در کشت مکانیزه به ١۶٠ تا ١٨٠ کیلوگرم در هکتار کاهش می یابد و این مقدار کاهش بذر، ارزشی بالغ بر یک میلیون تومان را در هر هکتار عاید کشاورز خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: یکنواختی در سبز شدن غلات، کوددهی مناسب و استفاده بهینه از آب در روش مکانیزه از جمله مزایای این روش نسبت به روش سنتی و دستی است.

انتهای پیام/
غلات توزیع کشاورزان گندم بذر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر