کد خبر: 1133919 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: این روزها و فرصت‌ها، فرصت اندیشیدن و بازنگری است و باید از فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان نقشه راه استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، هدایت الله جمالی پور در آیین تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت که صبح امروز با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، گفت: شهدا و ایثارگران با روح بلند امنیت امروز را برای ما به ارمغان آوردند و در مقابل بزرگی مادران و پدران شهدا و همسران شهدا تعزیم می‌کنیم.

استاندار قزوین ادامه داد: امروز برای کشور روزی مهم و تاریخی است، در همه کشورهای دنیا برخی روزها مهم بوده و از نگاه مردم روز غرور و بزرگی است و این روز برای ما اینگونه است.

وی بیان کرد: این روز از این منظر که حماسه آفریدیم و مقابل دشمن تا دندان مسلح ایستادیم و جان دادیم اما خاک ندادیم و این بزرگترین افتخار دفاع مقدس است که ملت ایران به عنوان مدافع وطن در دنیا شناخته شود و سازمان ملل ما را به عنوان مدافع شناخته است.

نماینده عالی دولت در استان قزوین افزود: دفاع مقدس دارای ظرفیت بی بدیلی است، ایثار، گذشت و مروت ارزش‌هایی است که دفاع مقدس برای ما خلق کرده و حتی مقابل دشمن و اسرا نیز مروت داشتیم.

وی عنوان کرد: با سرمشق قرار دادن ارزش‌های دفاع مقدس می‌توان بر مشکلات غلبه کرد، البته امروز از هر منظری به کشور نگاه کنیم در اوج اقتداریم اما در حوزه فرهنگی و اجتماع مشکلاتی داریم.

جمالی پور اظهار کرد: شهدا و ایثارگران دارای خلوص بودند و امروز برای گذر از این شرایط به هلوص نیاز داریم؛ امروز دچار نفس شده‌ایم و فکر می‌کنیم در راه دین قدم برمی‌داریم اما وقتی خوب نگاه می‌کنیم، می‌بینیم از دین فاصله گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: این روزها و فرصت‌ها، فرصت اندیشیدن و بازنگری است که در گذشته چه بودیم و در آینده چه می‌شویم و باید از فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان نقشه راه استفاده کنیم.

انتهای پیام/
ارزش های دفاع مقدس استان قزوین دفاع مقدس دولت شهدا و ایثارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر