کد خبر: 1131601 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از اختصاص 200 هزار دوز واکسن کرونا به استان خبر داد و گفت: از آغاز واکسیناسون تاکنون 615 هزار و 826 دوز واکسن در استان تزریق شده است.

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از اختصاص ۲۰۰ هزار دوز واکسن به استان اردبیل خبر داد و گفت: به دنبال پیگیری های مستمر دانشگاه علوم پزشکی از وزارت بهداشت و همچنین تلاش نمایندگان استان، تعداد ۲۰۰ هزار دوز واکسن به دانشگاه اختصاص یافته که طی فردا و روز شنبه هفته آینده در مراکز واکسیناسیون استان توزیع خواهد شد.

وی با دعوت از عموم افراد بالای 18 سال استان نسبت به تزریق واکسن کرونا، اذعان کرد: در حال حاضر تنها راه خروج از این اپیدمی، واکسینه شدن حداقل 80 درصد از جمعیت است که در این خصوص توصیه می شود هم استانی ها فرصت را مغتنم شمرده و سریعا نسبت به انجام تزریق واکسن اقدام کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل درباره آخرین وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌ها عنوان کرد:  بر اساس‌ آخرین وضعیت اعلام شده توسط وزارت بهداشت، هم اکنون شهرستان های مشگین‌شهر، بیله سوار و نیر در وضعیت قرمز، شهرستان های اردبیل، پارس آباد، خلخال و گرمی در وضعیت نارنجی و شهرستان های سرعین، نمین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

این مسئول گفت: در شبانه روز گذشته 63 بیمار کرونایی جدید در استان شناسایی و بستری شدند و متاسفانه 6 فوتی نیز در مدت یاد شده گزارش شده است. در حال حاضر 441 بیمار کرونایی به علت کمبود تخت و سطحی بودن ابتلاء، تحت نظر کادر درمان در منازل بستری هستند و همچنین 486 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان تحت مداوا قرار دارند. 

حبیب زاده افزود: در 24 ساعت گذشته تعداد 65 بیمار با بهبودی نسبی از بیمارستان ها ترخیص شده اند. در حال حاضر وضعیت 99 بیمار کرونایی وخیم است که در بخش آی سی یو تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل درباره آمار واکسیناسیون در استان نیز اذعان کرد: از آغاز واکسیناسیون تاکنون طی نوبت اول برای 420 هزار و 19 نفر واکسن تزریق شده و همچنین در نوبت دوم نیز تعداد 195 هزار و 807 نفر در برابر کرونا واکسینه شده‌اند که جمعا از آغاز واکسیناسیون تاکنون 615 هزار و 826 دوز واکسن کرونا در استان مورد استفاده قرار گرفته است.

انتهای پیام/

خبرنگار: رشید عبدالحسینی

کرونا اردبیل کویید ۱۹ شهرام حبیب زاده علوم پزشکی اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر