کد خبر: 1131352 A

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان تکذیب کرد:

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان گفت: استعفای دستجمعی معلمان و کارکنان آموزش‌وپرورش سمیرم صحت ندارد و شیطنت رسانه‌ای است.

به گزارش ایلنا از اصفهان، محمد اعتدالی در نشست خبری شورای پروژه مهر اظهار داشت: هر فردی می‌تواند در هر زمان نسبت به تغییر شغل خود اقدام کند، اما این خبر که معلمان سمیرمی به‌صورت دسته‌جمعی استعفا داده باشند، خبر کذب و شیطنت رسانه‌ای است.

اعتدای افزود : یکی از دستگاه‌هایی که از 18 ماه گذشته مأموریت اصلی‌اش متوقف و آسیب جدی دید، آموزش‌وپرورش است و از حیث کیفیت آموزشی، فضای مجازی اجازه نمی‌دهد که خدمات مطلوب ارائه دهیم.

وی ادامه داد: اپلیکیشن شاد یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های اصفهان و کشور برای آموزش است، این پلت فرم باعث افتخار آموزش‌وپرورش بوده و باوجود کم‌وکاستی‌ها در رونمایی از آن، امروز به‌جایی رسیدیم که بسیاری از مشکلات شبکه با پیگیری وزیر سابق و سرپرست فعلی و همراه اول برطرف شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان اضافه کرد: امسال طبق سال گذشته زنگ شکوفه‌ها با حضور نمادین دانش‌آموزان در دبستان دخترانه زنده‌یاد خوروش و زنگ دفاع مقدس نیز نواخته خواهد شد.

برگزاری کلاس حضوری در روستاها و مناطق عشایری

وی تصریح کرد: باوجود همه کاستی‌ها و به‌ویژه کمبود نیروی انسانی، از پتانسیل‌های آموزش‌وپرورش استفاده کرده‌ایم و با شروع سال تحصیلی هیچ کلاس بدون معلمی نخواهیم داشت؛ مهرماه به‌صورت مجازی کلاس‌ها آغاز و در روستاهایی با جمعیت دانش‌آموزی کم و مناطق عشایری کلاس‌ها حضوری برگزار خواهد شد.

واکسیناسیون 80 درصدی معلمان

وی به واکسیناسیون معلمان نیز اشاره کرد و گفت: تاکنون 80 درصد فرهنگیان استان اصفهان واکسینه شده‌اند و بیست درصد باقی‌مانده به دلایل بیماری و تصمیم شخصی هنوز واکسن نزده‌اند.

27 درصد مدارس استان نیازمند نوسازی اند

مدیرکل آموزش‌وپرورش اصفهان با اشاره به فرایندی که در حوزه نوسازی مدارس دنبال می‌شود اظهار داشت: تعداد 65 پروژه با 281 باب کلاس با تجهیزات و با انشعابات تحویل آموزش‌وپرورش استان شده است و 55 پروژه با 288 کلاس در دستور کار اداره نوسازی قرارگرفته است.

وی بابیان اینکه حدود 27 درصد مدارس استان اصفهان نیاز به بازسازی دارند تصریح کرد: با همکاری خیرین و اعتبارات ملی، استانی و دولتی، عملیات بازسازی در حال انجام است تا مدرسه‌های سطح داستان را ایمن کنیم.

5023 دانش آموز بازمانده از تحصیل

اعتدادی گفت: امسال شاهد حضور 92 هزار و سیصد و نودویک دانش‌آموز بدو ورود سال اول هستیم که برای ورود رسمی آن‌ها برنامه‌ریزی خاصی صورت گرفته است و درصدد این هستیم که کودک بازمانده از تحصیل نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: سال گذشته به خاطر کرونا سنجش پیش‌دبستانی نداشتیم و امثال این کار را انجام دادیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان ادامه داد: آموزش همکاران و کیفیت‌بخشی برای ما بسیار مهم است؛ در مورد پیش‌دبستانی آموزش رایگان مجازی داشتیم و محتواهایی تهیه شد که کانال کشوری را نیز تغذیه کرد.

اعتدادی با اشاره به آمار بازماندگان تحصیل اظهار داشت: پنج هزار و 23 دانش‌آموز بازمانده از تحصیل و ترک تحصیل‌کرده داشتیم که 3 هزار و چهارصد و دو نفر در استان شناسایی و جذب شدند و تعداد 1621 نفر از آن‌ها علی‌رغم تمام حمایت‌ها و جستجوها شناسایی نشده‌اند که اگر شناسایی می‌شدند قطعاً جذب تحصیلشان می‌کردیم.

اجرای طرح تثبیت یادگیری

وی بابیان آسیب تحصیلی ناشی از کرونا گفت: طرح تثبیت یادگیری برای دانش‌آموزان دچار آسیب، در دوره تابستان در تمام مناطق استان اجرا شد و همه مورد آموزش موردحمایت قرار گرفتند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: در ارزیابی نقاط ترک تحصیل‌کرده، شاهد بیشترین ترک تحصیل در مناطق محروم بخصوص حاشیه شهر و در بین دانش‌آموزان اتباع بودیم که با کمک دانشجویان بسیجی جهادگر در تابستان آن‌ها را موردحمایت قراردادیم.

تقدم بر سلامت دانش آموزان است

وی بابیان اینکه اعتقادداریم هیچ آموزشی جای آموزش حضوری را نخواهد گرفت افزود: اما تقدم بر سلامت دانش‌آموز است و آموزش‌وپرورش طبق نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا عمل می‌کند؛ دستور این ستاد فعلاً آموزش غیرحضوری است تا با اقناع‌سازی جامعه برای رفع نگرانی کاذب والدین به همراه واکسیناسیون اگر شده دانش‌آموزان دو تا سه روز در مدرسه حضور پیدا کنند.

اعتدادی در خصوص واکسیناسیون دانش‌آموزان گفت: فعلاً واکسن مدرنا برای واکسیناسیون گروه سنی 12 تا 18 سال تائید شده است و سینوفارم این تأییدیه را نگرفته است. از سوی دیگر واکسیناسیون دانش‌آموزان معلول که اغلب مشکل تنفسی دارند با واکسن‌های پروتئینی مشکل‌ساز است و باید منتظر دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا در این مورد باشیم.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان تأکید کرد: اولویت اول ما سلامت دانش‌آموز و بعد از اطمینان و صیانت از سلامت آن‌ها، با شیب کم به سمت آموزش حضوری خواهیم رفت.

تجهیز مدارس به اینترنت رایگان

وی با اشاره به تجهیز مدارس به اینترنت گفت: 3515 مدرسه استان اصفهان با همکاری شرکت مخابرات به اینترنت رایگان مجهز دانو هفتادوهشت مدرسه به دلیل صعب‌العبور بودن و نداشتن زیرساخت‌ها از اینترنت مخابرات محروم‌اند که به کمک ایرانسل و رایتل توانستیم بخشی از آن‌ها را تجهیز کنیم. البته برای آموزش مجازی و استفاده از اپلیکیشن شاد دسترسی به دیتا لازم است نه اینترنت که از کارگاه‌هایی که در آن مناطق دیتا دارند، درخواست کرده‌ایم این دیتا را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.

اعتدادی افزود: چهارمین استان کشور ازنظر استفاده و رضایت از اپلیکیشن شادبودیم که بیش از 70 درصد جمعیت دانش‌آموزی ما از آن استفاده کرده و راضی بودند.

 

انتهای پیام/
استان اصفهان استان کشور اصفهان تلفن رسانه آموزش و پرورش استان اصفهان ایلنا استان اصفهان آموزش غیر حضوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر