کد خبر: 1130805 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با بستری شدن ۵۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ طی شبانه‌ روز گذشته در بیمارستان واسعی سبزوار وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا همچنان فوق حاد و بحرانی است.

به گزارش ایلنا از مشهد، علیرضا مسلم در بازدید از یک مرکز درمانی افزود: روز گذشته ۵۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان واسعی این شهر بستری شدند که بیشترین تعداد بیماران بستری شده طی دو هفته گذشته بوده است.

وی ادامه داد: هم اکنون علاوه بر بیماران مبتلا به کرونا که در مرحله درمان سرپایی قرار دارند ۱۵۲ بیمار کرونایی دیگر در بیمارستان واسعی شهرستان سبزوار بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: شیب نزولی بیماران کرونایی بستری شده در سبزوار نسبت به سایر شهرستان‌های استان روند کاهشی کمتری داشته است.

وی افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی اصناف و شهروندان به میزان بسیار کاهش یافته که این عادی انگاری زنگ خطری برای افزایش بیماری محسوب می شود.

مسلم ادامه داد: درخواست ما از شهروندان، تداوم اقدامات پیشگیرانه و رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، حفظ فاصله گذاری اجتماعی، شرکت نکردن در دورهمی ها و خودداری از سفرهای غیر ضروری در تعطیلات تابستانی است.

انتهای پیام/
بیمارستان تعطیلات دانشگاه علوم پزشکی ماسک بیماران بستری شده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر