کد خبر: 1130481 A

فرماندار بردسکن گفت: در راستای حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا دولت تاکنون ۶۲ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در این شهرستان پرداخت کرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، مجتبی شاکری در نشست با رئیس و کارشناسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان افزود: تعهد اشتغال امسال بردسکن ۲ هزار و ۳۱ نفر است که از ابتدای امسال بیش از ۳۲۰ نفر ثبت سامانه رصد شده اند. 

وی با بیان این که پارسال تعهد اشتغال شهرستان هزار و ۳۱ نفر بود ادامه داد: با اقدامات انجام شده دستگاه‌های اجرایی و حمایتی و همراهی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات ۱۵۰ درصد بیشتر از تعهد اشتغال تحقق یافت و امیدواریم امسال تعهد اشتغال شهرستان بیش از ۱۰۰ درصد محقق شود. 

فرماندار بردسکن گفت: مدیران باید با روحیه جهادی در راستای تحقق اشتغال تکلیفی گام بردارند و بر اساس ثبت در سامانه رصد و اهلیت‌سنجی به افراد، تسهیلات اشتغال پرداخت کنند تا شاهد انحراف در اجرای طرح‌ها نباشیم.

شاکری با بیان این که بنای دولت با پرداخت تسهیلات اشتغال، توانمندسازی افراد است افزود: حمایت از متقاضیان تسهیلات مشاغل خانگی و زنان سرپرست خانوار و تعاونی ها ضروری است. 

وی ضمن حمایت از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بر دفاع از حقوق کارگران تاکید کرد و بالا بردن ضریب ایمنی در محیط‌های کسب و کار، کارگاه‌ها و کارخانه ها را خواستار شد.

فرماندار بردسکن اهمیت دادن به شرکت‌های تعاونی، توسعه و ترویج تعاونی‌ها و استفاده از امکانات بالقوه این بخش را حرکت به سمت توسعه و اشتغال پایدار دانست.

انتهای پیام/
اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی دولت زنان فرماندار ضریب ایمنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر