کد خبر: 1130420 A

رئیس مرکز بهداشت بردسکن گفت: با تزریق ۱۵۰۰ دوز واکسن در روز گذشته، رکورد تزریق واکسن کرونا در بردسکن شکسته شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین امامیان گفت: رکورد تزریق واکسیناسیون کرونا در این شهرستان در روز بیست و یکم شهریور شکسته شد.

او افزود: با تزریق بالغ بر ۱۵۰۰ دوز واکسن در روز گذشته، تا کنون افزون بر چهل هزار دوز انواع واکسن در این شهرستان تزریق شده است.

رئیس مرکز بهداشت بردسکن ادامه داد: بر این اساس تا روز گذشته ۵۰ درصد جمعیت بالای هجده سال بردسکن، نوبت اول و ۲۳ درصد نیز هر دو نوبت واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

امامیان همچنین با اعلام دریافت محموله جدید واکسن در شهرستان بیان کرد: قرائن نشان می‌دهد موارد فوت و بستری جمعیت واکسینه شده (حتی در دوز اول) به شدت کاهش یافته است.

او با اشاره به اینکه موج پنجم کرونا در بردسکن می‌توانست تعداد فوتی‌ها را دو رقمی کند تصریح کرد: با ایثار و از خودگذشتگی کادر بهداشت و درمان و اجرای طرح شهید سلیمانی توسط بسیج، همت جانانه تیم هلال احمر شهرستان و از همه مهمتر همراهی مردم عزیز در اجرای طرح واکسیناسیون، نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه تعداد بستری‌ها از ۵۰ به ۲۰ بیمار رسیده و حتی دو بخش بستری کرونایی بیمارستان ولیعصر بردسکن نیز، خالی از بیمار شده است.

رئیس مرکز بهداشت بردسکن تاکید کرد: فارغ از گروه‌های خاص، برابر دستورالعمل‌های موجود افراد بالای ۱۸ سال در روستا‌ها و متولدین ۱۳۷۰ و قبل در شهر‌ها میتوانند نسبت به واکسیناسیون خود اقدام کنند.

انتهای پیام/
بهداشت و درمان بیمارستان فوت واکسیناسیون هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر