کد خبر: 1130390 A

مدیرکل بهزیستی فارس خبر داد:

مدیرکل بهزیستی استان فارس گفت: به زودی مددجویان پشت نوبتی این سازمان در لیست دریافت کنندگان مستمری قرار گیرند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی بهزیستی فارس سید محمدصادق کشفی‌نژاد از ثبت اطلاعات ۳۰ هزار مددجوی پشت نوبت دریافت مستمری در سامانه ارمغان بهزیستی خبر داد و گفت: این افراد تا یک ماه آینده با تأمین اعتبار در چرخه مستمری بگیران قرار می‌گیرند. 

او با بیان این‌که اولویت برقراری مستمری با زنان سرپرست خانوار، سرپرست خانوار دارای معلولیت و افراد دارای معلولیت شدید و متوسط است، افزود: در حال حاضر بهزیستی فارس‌ ۸۰ هزار مستمری بگیر دارد.

کشفی‌نژاد ادامه داد: میزان دریافتی مستمری‌بگیران از حداقل ۳۲۰ هزار تومان حداکثر یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و بر اساس بعد خانوار است و مددجویان جسمی حرکتی بیشترین فراوانی را در شاخص مستمری بگیر دارند. 

مدیرکل بهزیستی فارس یادآور شد: در راستای بهبود معیشت مددجویان طرح افزایش ۷۰ درصدی مستمری مددجویان در سال ۱۴۰۰ اجرایی شده است.

 کشفی‌نژاد با بیان اینکه بازتوانی مددجویان، خودکفایی و درآمدزایی ایشان اولویت بهزیستی است، گفت: مستمری افرادیکه پس از دریافت وام کم‌بهره و حمایت بهزیستی با راه‌اندازی حرفه، دارای درآمد و مستقل می‌شوند بعد از مدتی قطع می‌شود که البته این به معنی قطع کامل خدمات رسانی به آنها نیست.

 

انتهای پیام/
استان فارس بهزیستی روابط عمومی زنان مدیرکل بهزیستی فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر