کد خبر: 1130284 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان:

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: بازگشایی مدارس را قطعا از روز اول مهر ماه خواهیم داشت؛ اما با توجه به شرایط جامعه به دلیل شیوع کرونا، اصراری بر حضوری بودن کلاس‌های درس نداریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان، حسنعلی اصغری گفت: سال تحصیلی گذشته مجموعا ۷۷۳ نفر شامل ۳۶۰ دانش‌آموز دختر و ۴۱۳ دانش‌آموز پسر بازمانده از تحصیل شناسایی شدند که توانستیم ۱۳۴ نفر آنان را به چرخه تحصیل بازگردانیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به نحوه بازگشایی مدارس در استان قزوین اظهار کرد: بازگشایی مدارس را قطعا از روز اول مهر ماه خواهیم داشت؛ اما با توجه به شرایط جامعه به دلیل شیوع کرونا، اصراری بر حضوری بودن کلاس‌های درس نداریم.

وی افزود: 102 روستای استان قزوین فاقد پوشش اینترنت است بنابراین تعدادی از دانش‌آموزان ساکن در این مناطق امکان برخورداری از آموزش‌های مجازی را ندارند.

این مسئول عنوان کرد: در جلساتی که طی هفته آتی برگزار خواهد شد پیشنهادی که ما مطرح خواهیم کرد این است که بتوانیم به تدریج بحث بازگشایی مدارس را با اولویت مناطقی که امکان ارائه آموزش مجازی نداریم داشته باشیم که کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار شود و در درجه بعدی هم در مدارس زیر 50 نفر کلاس‌های حضوری دایر شود.

وی بیان کرد: تعهد ما این است که در صورت حضوری بودن آموزش‌ها در هر کلاس درس بیش از 10 دانش‌آموز حضور نداشته باشند و برای این امر گروه‌بندی‌هایی جهت حضور دانش‌آموزان در مدرسه انجام می‌شود.

انتهای پیام/
آموزش و پرورش استان استان قزوین پوشش جامعه مدیرکل آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر