کد خبر: 1130263 A

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: به دلیل خشکسالی، کاهش نزولات جوی و روان آب ها و نیز مصارف انجام شده، در حال حاضر که در اواخر سال آبی قرار داریم تنها 16 درصد ظرفیت سدهای گلستان آب دارد.

به گزارش ایلنای گلستان، جواد تیموری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: افزایش بی رویه دمای هوا و کاهش بارش ها و روان آب ها و مصارف  باعث خالی شدن ۸۴ درصد ظرفیت سدهای گلستان شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان با بیان این مطلب که برخی سدهای استان ۱۰۰ درصد خالی و فاقد آب است، افزود: در قسمت سرشاخه رودخانه ها ۵۸ درصد و در رودخانه های اصلی ۸۲ درصد کاهش روان آب داشته ایم که این مساله باعث کاهش حجم آب سدها شده است.

وی در خصوص آمار آب موجود در سدهای ۱۴ گانه بزرگ مخزنی گلستان تصریح کرد: در حال حاضر که ۱۰ روز تا پایان سال آبی زمان داریم، حجم آب موجود در کل سدهای گلستان ۳۸ میلیون متر مکعب است که این میزان معادل ۱۶ درصد حجم سدهای استان است.

تیموری بیان کرد: این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته حدود 56 میلیون متر مکعب ، معادل حدود 23 درصد ظرفیت سدها دارای ذخیره آب بودند.

وی خاطر نشان کرد: امیدوار هستیم در سال آبی جدید در صورت بارش های مناسب و تولید رواناب در رودخانه ها امکان افزایش ذخیره آب در سدهای در حال بهره برداری  و استفاده در کشت های پاییزه استان فراهم شود.

انتهای پیام/
گرمای هوا جواد تیموری سال آبی خالی شدن ظرفیت سد های گلستان آب منطقه ای گلستان کاهش بارش ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر