کد خبر: 1130214 A

در توانمندسازی نیروی انسانی؛

معاون نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان قزوین گفت: معاونت سواد آموزی استان در توانمند سازی نیروی انسانی در جایگاه نخست کشوری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، کبری جعفربیگلو  با اشاره به برنامه‌های نهضت سواد آموزی گفت: در سال تحصیلی جدید در استان قزوین، 8 هزار و 680 نفر تحت پوشش آموزش‌های نهضت سواد آموزی قرار خواهند گرفت.    

معاون نهضت سوادآموزی آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد: آموزش‌های پیش رو برای افراد بیسواد و کم سواد 10 تا 49 ساله و طی پنج تا هفت ماه ارائه خواهد شد.

وی عنوان کرد: طی سال گذشته به دلیل شیوع کرونا بیشتر آموزش‌های نهضت سواد آموزی در فضای مجازی و بخشی نیز با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به صورت حضوری برگزار شد؛ اما در مجموع، کرونا جذب و آموزش افراد در نهضت سواد آموزی را با دشواری مواجه کرد.

این مسئول افزود: برای تسهیل امر آموزش در فضای مجازی با همکاری فنی و حرفه‌ای استان، برای مربیان دوره رایگان تولید محتوای الکترونیکی برگزار شد و در مجموع معاونت سواد آموزی استان در توانمند سازی نیروی انسانی در جایگاه نخست کشوری قرار گرفت.

وی بیان کرد: امیدواریم با انجام واکسیناسیون مربیان و جامعه هدف در سال جاری بتوانیم کلاس‌های سواد آموزی را به صورت ترکیبی از حضوری و مجازی برگزار کنیم؛ البته سلامت افراد برای ما در اولویت قرار دارد و نحوه برگزاری کلاس‌ها نیز تبعیت از ستاد کرونا برای ما اصل است.

جعفربیگلو اظهار کرد: در رویکرید جدید، در استان علاوه بر آموزش سواد، توانمندسازی و اصلاح رفتار و مهارت‌های اساسی مورد نیاز افراد کم سواد و بیسواد نیز آموزش داده می‌شود.

جعفر بیگلو در پایان گفت: در حال حاضر هفت مرکز یادگیری محلی در استان در حال فعالیت است که تقویت آن‌ها و راه اندازی مراکز جدید جزء برنامه‌های اصلی معاونت سواد آموزی در استان قرار دارد.

انتهای پیام/
آموزش و پرورش استان استان قزوین نیروی انسانی رتبه نخست معاونت سواد آموزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر