کد خبر: 1130182 A

به دنبال گرفتن مجوز برای واکسیناسیون مادران باردار در استان هرمزگان ، هفتاد و یک درصد مادران باردار واجد شرایط تا روز گذشته واکسینه شدند.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، فاطمه نوروزیان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بیشترین درصد واکسیناسیون مربوط به شهرستان رودان و بندرخمیر  است که صد در صد زنان باردار واجد شرایط واکسینه شده‌اند و متاسفانه در جزیره ‌کیش فقط ۲۱ درصد و در شهرستان پارسیان نیز ۳۰ درصد واکسن دریافت کرده‌اند که به دلیل استقبال کم مادران باردار بوده است.

وی افزود: با توجه به خطر بیماری کرونا برای زنان باردار از تمام مادران باردار خواهشمندیم که برای قرار گرفتن در لیست زنان باردار در سامانه سیب حداقل یک بار برای مراقبت به یکی از مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند و سپس همکاران ما طبق اولویت بندی، جهت تزریق واکسن با این عزیزان تماس خواهند گرفت.

نوروزیان با اشاره به خطر این بیماری برای زنان باردار، عنوان کرد: متاسفانه از ابتدای اپیدمی تاکنون ۱۹ زن باردار جان خود را از دست داده اند که ۱۳ مورد آن مربوط به پیک امسال و ۶ مورد در پیک سال گذشته بوده که امیدواریم با واکسیناسیون هرچه سریعتر و استقبال خانم های باردار شاهد ابتلاء و بیماری و مرگ و میر هیچ‌کدام از مادران باردار نباشیم.

انتهای پیام/
خانم های باردار دانشگاه علوم پزشکی زنان واکسیناسیون هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر